• |
ide | kryesore

FOTO/ Flamuri izraelit ngrihet në qendër të Tiranës, reagon Rama

Arkiva, Lajme, Të fundit
TiranësNjë flamur i madh i Izraelit është projektuar mbrëmjen e së dielës në fasadën e Universitetit Politeknik në sheshin “Nënë Tereza” në qendër të Tiranës. Autoritetet e kanë vendosur këtë si shenjë e shprehjes së mbështetjes për qeverinë e Tel Aviv-it pas sulmeve të përgjakshme të militantëve të Hamasit të nisura mëngjesin e së shtunës. Disa foto i ka publikuar në rrjetet sociale edhe kryeministri shqiptar Edi Rama.

“Shqipëria qëndron me IZRAELIN. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e viktimave të sulmit mizor terrorist dhe të njerëzve të pafajshëm të marrë peng nga terroristët” – shkroi Rama në rrjetet sociale.

May be an image of lighting

Qeveria shqiptare ka mbajtur që në fillim krahun e Izraelit. Edhe të shtunën Rama dënoi sulmet ndaj këtij vendi.

“Dënoj fuqishëm sulmin terrorist të Hamasit kundër Izraelit. Ne qëndrojmë të vendosur kundër terrorizmit. Mendimet tona janë me viktimat, familjet e tyre dhe gjithë Izraelin” – shkroi Rama në rrjetet sociale. ©LAPSI.al18 Comments

  1. Jo vetem Rama, por edhe ti shkruan shume bukur, sakte, qarte.
   E luan dhe bukur rolin e gremçit, provokuesit.
   Pot ke nje problem te madh.
   Je idiot, nje klloun i programuar shemtuar
   per te adhuruar poturexhiun.
   Dhe akoma me idiot pre bindjes,se ata qe nuk i marrin ere pordheve te liderit si ti, jane patjeter me Berishen. Je fenomen Jorgo, jo thjesht individ me trurin pa rrudha.

  2. Po shume bukur ka folur.
   Shqiperia qendron me pushtuesit!
   Izraeli ka pushtuar rripin e Gazas. Cdo Izraelit qe ndodhet te rripin e Gazas nuk eshte civil por nje pushtues i felliqur.

 1. Idiot i lindur Ky ramoviqi ,Kur sulmuan serbet Kosoven korkonte konference,per Israel ngrit flamurin,…!ne shej perkrahje.

 2. Idiot i lindur Ky ramoviqi ,Kur sulmuan serbet Kosoven korkonte konference,per Israel ngrit flamurin,…!ne shej perkrahje.

 3. Nuk eshte Idiot, Ai qe e mban ne pushtet eshte cifut. Por kjo pak rendesi ka, ne fund te fundit Kosoven Izraeli e njohu nderkohe qe Palestina eshte me Serbine

   1. Jorgo karngrenesi eshe bere me cifut se papa?! Jorgo majlinda shko luaj me niko spiropeleshbythe, karabythash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *