• |
ide | kryesore

Izraeli sulmon një kullë vëzhgimi të Hezbollahut

Arkiva, Planet, Të fundit
Izraeli sulmon një kullë vëzhgimi të Hezbollahut


Izraeli ka goditur një kullë vëzhgimi që i përket grupit militant libanez Hezbollah, kanë thënë forcat mbrojtëse të vendit.

Një helikopter i Forcave të Mbrojtjes izraelite kreu sulmin në përgjigje të një “rakete antitank” që u lëshua “nga territori libanez drejt një automjeti ushtarak” në Avivim, shtoi ai.

Hezbollahu ka shprehur mbështetje për palestinezët, duke thënë se “armët dhe raketat” e tij janë me ta.

Të dielën, Hezbollah qëlloi në tre pozicione izraelite përgjatë kufirit dhe dy kulla të tjera ushtarake në Izrael të hënën.

Por fraksioni shiit i armatosur rëndë deri më tani nuk ka hapur një front të madh të dytë kundër Izraelit.


3 Comments

  1. dy kryeministrat e mërzitur nga ana tjetër janë bërë miq me njëri tjetrin, edhe pse Greqia nuk e njeh Kosovën, por me I ka bashkuar inati me Shqipërinë, aq sa duket sikur Albini është më shumë dakord të ketë “asosacion” të bashkive me shumicë greke në Shqipëri” që është vendi me ligjet më të mira në botë për pakicat, por jo në Kosovë, ku në fakt komunat me shumicë serbe kanë të drejt të kenë një organizim jo ekzekutiv të tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *