• |
ide | kryesore

“Tempulli”/ Vihet në pranga një 28-vjeçari i shpallur në kërkim

Lajme, Të fundit
Arrestohen dy gra në Tiranë, akuzohen për pengmarrje, policia


Një 28-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në kryeqytet. H.S. ishte shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”.

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë kishte caktuar masën “Arrest me burg” për 28-vjeçarin për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

“Tempulli” vijon në të gjithë vendin dhe deri më tani janë sekuestruar 10 kg lëndë kanabis, 3.7 kg kokainë, 150 doza heroine, 1 armë zjarri pistoletë, 12 automjete, 78 celularë, 12 peshore elektronike, 3 motomjete, 30 000 euro, 6000 paund, 4 500 000 lekë dhe 12 targa automjetesh.

Njoftimi i Policisë:

Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli”. Vihet në pranga një 28-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, shkon në 97 numri i shtetasve të ndaluar.

Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 10 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, 3.7 kg kokainë, 150 doza heroine, 1 armë zjarri pistoletë, 12 automjete, 78 celularë, 12 peshore elektronike, 3 motomjete, 30 000 euro, 6000 paund, 4 500 000 lekë dhe 12 targa automjetesh.

Shërbimet e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të megaoperacionit policor mbarëkombëtar të koduar “Tempulli”, bazuar dhe në inteligjencën informative, për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, kanë intensifikuar kontrollet për kapjen dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat, në rrugën “Vangjush Furxhi”, u kap dhe u vu në pranga shtetasi H. S., 28 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *