• |
ide | kryesore

Video/ Studentët e Mjekësisë protestë para Ministrisë së Arsimit, bllokojnë rrugën

Lajme, Të fundit


Edhe këtë të mërkurë studentët e Mjekësisë kanë dalë në protestë. Ata janë vendosur tashmë para Ministrisë së Arsimit, teksa kanë bllokuar edhe rrugën.

Me thirrjet “Ministria e turpit”, ata njëzëri janë bashkuar në këtë protestë. Ndërkohë para derës së Ministrisë ata kanë vendosur edhe një manekinë të veshur me bluzë të bardhë, ndaj së cilës kanë hedhur një manekinë.

Ata kundërshtojnë vendimin e qeverisë që i detyron të qëndrojnë për 5 vite në vend, pas përfundimit të studimeve.

Ndërkohë që alternativa e dytë që u paraqitet studentëve që janë aktualisht në sistem, pra nëse nuk do duan që pas diplomimit të qëndrojnë për dy apo tre vite në Shqipëri, ata do të paguajnë koston e plotë të studimeve por për vitet që kanë mbetur.


5 Comments

 1. Jo më kot vendimi i DASH-it, për shpalljen Non-Grata, veç të tjerash, specifikon se “retorika e tij tregon se ai është i gatshëm të mbrojë veten, familjarët dhe ALEATËT POLITIKË NË KURRIZ TË HETIMEVE TË PAVARURA”.

  Ndaj kur sheh sot se si Ilir Meta dhe i gjithë enturazhi i tij politik dhe mediatik i del në krahë Sali Berishës, duke goditur Lulzim Bashën dhe PD-në zyrtare, është mëse e kuptuar arsyeja e vërtetë e këtyre sulmeve.Per kafe gjithe diten jeni ok,por per dije ju duket shtrejte,shkoni nga keni ardhur o shpellkaret e rinj

   1. ky debili i ” 11/10/2023 te 13:44 ” nuk ngjan si komentus debil me pagese , me shume ngjan si i rrjedhur nga trute

  1. Ku i kanë nenet, baballarët keta pze s’dalin të përkrahin fëmijët
   Po ti shofim populli do dali.tju bashkohet
   Por at a s’dalin se punojnë në administratë.
   Nuk dolën as kur dolën studentët në mes të të ftohtit shkuan nenet tiranase ju çuan për të ngrene dhe batanije.
   Kështuqë këtu në shqipëri ka vdeke
   shpresa 30 vjet axhenda për shpopullimin dhe shkatërrimin e shqipërisë ja arriti qëllimit. Politika komunisto-sigurimso-spiunë na solli deri këtu ku jemi sot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *