• |
ide | kryesore

Kërkon betimin si kryebashkiak i Himarës, mbahet sot seanca gjyqësore për Belerin

Lajme, Të fundit
Beleri: Më arrestuan si arrestohen terroristëtKëtë të enjte zhvillohet seanca e radhës e gjyqit ndaj kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit. Pasi GJJKO dhe Gjykata e Durrësit shpallën moskompetencë për kërkesën e Fredi Belerit për t’u betuar si kryebashkiak i Himarës, kërkesa i ka kaluar Gjykatës së Lartë. Kjo e fundit do të vendosë se cila prej gjykatave do të shqyrtojë kërkesën e Fredi Belerit.

Seanca ka nisur rreth orës 09:00, ku e pranishme do të jetë dhe ambasadorja greke, Konstantina Kamitsi. Beleri nga ana e tij e ka konsideruar mbajtjen në burg si politike. Belerit i është refuzuar 5 herë kërkesa për të dalë nga paraburgimi.1 Comment

  1. Lideri global (i bythes me mut dhe spermë të jorgos) na bëri belerin hero, çeshtje parësore, i jep platformë për shpifje ne rang europian një plehre labe që do të jetë grek për çështje të mbyllura dhe tani risillen në vëmendje dhe faqe të parë
    Dhe pse e bëri rama hero belerin ?!
    Sepse do me vjedh ca prona aty. Për një thelë vret gjithë kopenë

    Lideri global rama ky klloun palaço cirku i shpifur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *