• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shqipëria dyfishon rezultatin ndaj Çekisë, shikoni golin e Seferit

Arkiva, Lajme, Sport
seferiShqipëria dyfishon rezultatin ndaj Çekisë. Goli u shënua nga Taulant Seferi në minutën e 51-të pjesës së dytë.

Golin e Seferit e gjeni KETU

Shqipëria e nisi në mënyrën më të mirë ndeshjen kundër Çekisë që po luhet në Air Albania. Jasir Asani shënoi një gol fantastik nga jashtë zone në minutën e 10 të takimit. Pas golit, Asani ka zgjedhur që të festojë me plis në kokë.

I gjithë stadiumi u çua në këmbë dhe nisi festën sapo topi shkundi rrjetën. Lojtarët çekë kanë tentuar disa herë të sjellin barazimin në fushën e blertë në pjesën e parë. Tentativat e tyre ka dështuar.

Madje miqtë mbetën me 10 futbollistë pasi njëri prej tyre doli me karton të kuq për futjen me dorë të topit në portë.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *