• |
ide | kryesore

Madonna rikujton shtrimin në spital: Nuk mendoja se do t’ia dilja

PaparazziMadonna doli në skenë në O2 Arena të Londrës të shtunën, duke shënuar debutimin e shumëpritur të turneut të saj botëror Celebration. Nisja e turneut u vonua ndjeshëm pasi artisti u përball me një frikë serioze shëndetësore në fillim të verës.

Në një performancë, Madonna bëri homazhe për disa nga ikonat e ndjera që ndikuan në suksesin e saj, duke përfshirë Prince, Michael Jackson dhe Sinead O’Connor. Këngëtarja foli edhe për problemet e saj shëndetësore, duke ndarë me fansat e saj peshën e sprovës së saj të fundit.

“Ka qenë një vit i çmendur për mua. Nuk e mendoja se do t’ia dilja, as mjekët e mi. Kjo është arsyeja pse u zgjova me të gjithë fëmijët e mi të ulur rreth meje”, tha Madonna për audiencën.

Frika shëndetësore e Madonnas ishte për shkak të një infeksioni bakterial në qershor, i cili çoi në anulimin e turneut të saj Celebration në Amerikën e Veriut. Ajo e përshkroi përvojën, duke thënë: “Kam harruar pesë ditë të jetës sime. Nuk e di vërtet se ku isha.”

Ajo vazhdoi të shprehte mirënjohjen e saj për fëmijët e saj duke thënë: “Nëse doni të dini sekretin tim dhe se si ia dola dhe si mbijetova, mendova: “Duhet  të jem aty për fëmijët e mi. Unë duhet të mbijetoj për ta'”.

Nata u shënua nga momente prekëse, duke përfshirë një homazh për viktimat e epidemisë së AIDS-it, të shfaqur në ekrane ndërsa Madonna këndonte “In This Life”. Miku i saj i ndjerë, artisti Keith Haring, u kujtua gjatë një interpretimi të hitit të saj të vitit 1986 “Live to Tell”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *