• |
ide | kryesore

“Tokë e askujt”, Kurti i përgjigjet Ramës: Veriu i Kosovës është tokë e Kosovës

Arkiva, Lajme, Të fundit
"Tokë e askujt", Kurti i përgjigjet Ramës: Veriu i Kosovës është tokë e Kosovës


“Veriu i Kosovës është tokë e Kosovës”, kështu u shpreh Albin Kurti teksa u pyet nga gazetarët për deklaratat e Edi Ramës se kjo hapësirë e Kosovës është shndërruar në tokë të askujt.

“Veriu i Kosovës është tokë e Kosovës, ne kemi nevojë për më shumë siguri. Trupat e NATO-s të jenë në patrullime të përbashkëta me policinë e Kosovës, duke qenë se vija kufitare me Serbinë është shumë e gjatë. KFOR nuk është institucion i zbatimit të ligjit, këtë e bën policia e Kosovës. Integriteti territorial është i pacenueshëm, Veriu është tokë e Kosovës”, tha Kuri.


12 Comments

 1. Po si ka mundesi qe u fut gjithe ai arsenal armatimi ne Veriun e Kosoves e ti nuk e pe?!

  A eshte toke e Kosoves?! A je Kryeminister i Kosoves?!

  E po duhet te shofesh ca futet ne token tende!

  Se ndryshe i bie qe ti je i paafte dhe minimalisht duhet te japesh doreheqje.

  😅😅😅

  1. Po cpune ke o Rame o te shkerdhefsha racen qe fut hundet me kokaine vend e pavend? Kush je ti mor fisqir qe flet keshtu? Ne vend qe ti mbeshtesesh? Koncepti toke e askujt nuk ka kuptim dhe ti e di o mut

  2. Po vdes cari i gjate te jape doreheqje Kurti se nuk eshte pjese e klubit te te korruptuarve te Ballkanit! Jorgo ha mut bashke PS e Edi loqejashte se doreheqje Kurti trimi nuk ben, plus ka shume popullaritet nder shqiptar pa dashur te kopjoje mjekren e Ismail Qemalit

 2. Keshtu sipas shokut pallkaris i bie qe te kishte dhene doreheqjen Presidenti i SHBA per
  11 Shtatorin si i paafte, te kishte dhene doreheqjen Netanjahu per sulmin e Hamasit qe
  e gjeti Izraelin te papergatitur etj. Vetem idhulli i jorgos mos te jape doreheqjen edhe
  kur i arratiset zevendesi, edhe kur i plasin skandalet ku firmos qindra milion ne drejtim
  te paditur fet e fet, edhe kur i fal 110 milion euro Bechetit, edhe , edhe, edhe edhe…

  1. Ja logical fallacy!

   Une i flas per tonelata arme te futura ne territorin qe zoteria thote se eshte i tiji, pra e kontrollon dhe ky me thote per sulmin e 11 shtatorit ku dy avjone civile qe qarkullonin ne territorin amerikan u perdoren per te sulmuar Ameriken.

   E di edhe bufi qe ne veriun e Kosoves, Albini kontrollonte karin tim. Keshtu qe te mos beje si hipokrit!

   Ndryshe te mos t’i lutet faktoreve te trete qe ta ndihmojne si c’beri edhe sot, por nqs. ka bole (qe sigurisht qe s’ka) te shkoje ta beje vete

   That’s the point.

 3. CLIRIMI KOSOVES NGA FEDERATA JUGOSLLAVE PERFUNDOJ ME PUSHTIMIN E MITROVICES PERMES KORRUPSIONIT NDERKOMBETAR ZHVENDOSJES POPULLSIS SHQIPTARE NE KATER KOMUNA DHE GRUPIMIT SERB ,ME DESHTIMIN .E TRRORISMIT SERB RA SUNDIMI I KETIJE PUSHTIMI TERRITORI TANI PER TU MARRUR NEN KONTROLL SHQIPTAREVE U DEL PER DETYRE.JO ME TE KERKOJNE DENIMIN E KRIMINELEVE POR EDHE KORRUPSIONIN NDERKOMBETAR QE LEJOJ GRUPIMIN SERB DHE SHPOPULLIMIN SHQIPTARE NE ZONA INTERESI SI SHKAKU I BURIMIT TE TERRORIZMIT SERB 1TE GJITRHA SHTEPIT E NDERTUARA PA LEJEN E SHTETIT KOSOVES DUHET HETUAR SI KORRUPSION I MIRFILL BURIMET I INVESTIMIT DERI TEK KONFISKIMI HEQEN E PRONSIS DHE DHENJEN ME QIRA SEPSE JAN NDERTIME PA LEJE .KORRUPSION DHE PUSHTIM. NJEJET SIC JUA BENE GREKERIT CAMEVE DHE EVROPA HESHTI DHE MERREN MASAT PER RIKTHIMIN SHQIPTAR NE TROJET E TYRE

 4. Para shume vitesh qesh ne kosove ne vizitat e shpeshta atje,perfundova te qytetin e Mitrovices dhe te ura e Ibres u ndala nga thirrjet e disa shqiptareve qe me thane mos shko matane ures se do te qellojne serbet. Nje shqiptar i Mitrovices me pyeti: A do ta marim ate? ( veriun e Mitrovices) une pasi ngurova pak u pergjigja : E mare eshte. Kjo pergjigje me doli nga shpirti jo se kisha ndonje informacion apo ndonje veti te veçante por nga shpirti nuk mund te pranoja qe tokat shqiptare te na i marin te tjeret. Ne kohen qe u be ky muhabet ne Veriun e Mitrovices kishte nje shumice shqiptaresh qe banonin atje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *