• |
ide | kryesore

Britney Spears tregon pse rruajti kokën në vitin 2007

Arkiva


Pas 16 vitesh, Britney Spears më në fund ka zbuluar pse i preu flokët para konservatorit të saj.

““Kam qenë në sytë e njerëzve gjatë rritjes sime. Njerëzit më thoshin se ç’mendonin për trupin tim, që kur isha adoleshente. Të rruaja kokën dhe të veproja si doja ishte një mënyrë për t’u përgjigjur”, shkruan artistja në kujtimet e saj të ardhshme, “The Woman in Me”, sipas një fragmenti të publikuar nga People Tuesday.

Megjithatë, Britney vëren se sapo babai i saj, Jamie Spears, mori kontrollin e çështjeve të saj personale, mjekësore dhe financiare në vitin 2008, ajo nuk kishte më të drejtë vendimi në jetën e saj të përditshme.

“Më bënë të kuptoja se ato ditë tani kishin mbaruar,” ndan ajo. “Më duhej të rrisja flokët dhe të kthehesha në formë. Më duhej të shkoja në shtrat herët dhe të pija çfarëdo medikamenti që më jepni.”

“Konservatori më hoqi lirinë time, më bëri fëmijë,” shkruan Britney në librin e saj, i cili publikohet më 24 tetor. “Gjithmonë e kisha ndjerë muzikën në kockat dhe gjakun tim; ata ma vodhën atë.”

Aktorja “Crossroads” thotë se ajo “nuk e meritonte” atë që i bëri familja e saj. ““Gruaja brenda meje ka qenë e stepur për shumë kohë. Ata donin që të isha e çmendur në skenë dhe një robot në pjesën tjetër të kohës”.

Pasi Britney dëshmoi kundër kujdestarisë së saj “abuzive” në gjykatë të hapur në vitin 2021, një gjykatës i Los Anxhelosit pezulloi Jamie, tani 71 vjeç, përpara se të ndërpriste marrëveshjen./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *