• |
ide | kryesore

Izraeli: Lufta me Hamasin nuk do të jetë e shkurtër

Arkiva, Planet, Të fundit


Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, Herzi Halevi, paralajmëroi të mërkurën për një konflikt të zgjatur me Hamasin ndërsa fliste me ushtarët izraelitë.

“Kjo nuk do të jetë e shkurtër dhe edhe nëse do të na duhet të zgjerojmë fushatën në rast se një armik tjetër përfshihet, ne do të dimë se si ta trajtojmë atë,” u tha Halevi ushtarëve gjatë një vizite në bazën ajrore Tel Nof pranë Rehovot, shkruan CNN.

Halevi shtoi se Izraeli “po vepron sipas ligjit”, duke thënë: “Ne të gjithë jemi të çmendur, por veprojmë me arsye. Ne po luftojmë me këmbëngulje dhe mbetemi njerëz, ndryshe nga pala tjetër që lufton si kafshë.”


1 Comment

  1. NJE MBRET QE DONTE TE DIJE FUNDIN E PUSHTETIT TIJE THERRET DIETARIN DHE E PYET KUR ME BIE PUSHTETI IM MENDO DHE ME THUAJ DUKE I TREGU AFAT PERGJIGJE DIETARI I PERGJIGJET CME DUHET MUA. PAS NJE FAR KOHE PERSERI MBRETI E THERRET MBARAJ KOHA PER PERGJIGJE DHE PRES PERGJIGJE SE KUR ME BIE PUSHTETI DIETARI I PERGJIGJET PERGJIGJEN TA DHASH NE KOHEN KUR ME PYETE POR SE KUPTOVE CME DUHET MUA .KUR TE SHOHESH DUKE U ZHVILLUAR CDO E KEQE NGA CDO ANE DHE NJERZIT NUK NDERHYJNE PER TA RREGULLU .NDALU .DIJE SE KY ESHTE FUNDI PUSHTETIT TEN BEHET PYETJA A NUK ESHTE KESHTU JO VETEM PER NJE MBRET POPULL POR PER GJITH NJERZIMIN KUR PADREJTESIJA BEHET SISTEM JETE ,PO PO TE ANALIZOHET THELL KRIJIM UDHZIM FUNKSION MAS HAK DUKET SE TANI JEMI NE FUNDIN E PUSHTETIT PER EGON NJERZORE SEPSE BRENDA CDO SHTETI ZHVILLOHET PADREJTESI DHE GJITHA BASHKE JAN TE ZHYTURA NE PADREJTESI PADISKUTIM QE MBETI VETEM NJE PUSHTET KRIJIMI DHE UDHEZIMI HYJNOR MENYRA E SANKSIONUAR E FUNKSIONIT TIJE NGA ZOTI VET KU OSE DO TI PERSHTATEMI OSE VETSHKATRROHEMI KY KRIJIM NUK I PERGJIGFJET EGOS SON DHE PIK. LE TE VAZHDOJM TE GJITH ME DUHET INTERESI DHE SHKOJM PAS TIJE NDJEKESVE TE TIJE DHE CME DUHET MUA TE FLAS MIR KESHILLOJ APO NDALOJ NGA E KEQA SIPAS NIVELIT MUNDESAIS AFTESIS DHE SHIJOJME PERCAKTIMIN E ZOTIT PER HIPOKRIZI DYFTYRSI HESHTJE DHE MOSDHENJE HAKU PER GJITHCKA KA POROSIT MOS ANGAZHIM NE DOBI RROFT EGOJA PA KUFI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *