• |
ide | kryesore

Opozita bllokon Kuvendin/ Braçe: Protestojnë që ne të njohim Saliun si kryetar të PD

Lajme, Të funditDeputeti i PS-së, Erion Braçe ka folur për vendimin e sotëm të deputetëve të opozitës, të cilët në shenjë proteste bllokuan punimet në Kuvend.

Ai tha se këta deputetë kanë si qëllim njohjen nga ne të Berishës si kryetar të PD-së.

“Protestojnë për Saliun. Ne nuk njohim asnjë prej tyre as Saliun. Këta të; Lulit nuk kanë ardhur, këta të tjetër një pjesë kanë zënë sallën. Po përjashtuan. Ata më kanë marrë vetëm kartën. Pa pushtet nuk ekzistojnë ata. Ata deputetë që janë aty brenda, siç është ajo Albana Vokshi, është e tmerrshme, ka hypyr te karrigia e ministren dhe nuk ikën. Na kërkojnë ne që të njohim si kryetar të PD Sali Berishën. Nuk është kompetenca jonë. Të tregoj një mesazh të një deputeti të PD që thoshte që; pse nuk na njihni!

Po të them nëse doni drejtësi politike, atë e kemi pasur deri 1990, sot kemi një drejtësi që po e duartrokasim. Dje e kishin kreun e SPAK dhe e mbështetën e duartrokitën. Sa kohë kemi një prokurori speciale, nuk na duhet një prokurori politike si kjo këtu. Për sa kohë heton SPAK kujt i intereson a po heton Sali Berisha. Hetimi i Sali Berishës mbaron me dy raporte që nuk vlejnë asgjë, ai i SPAK mbaron me arrestime”, tha ai.10 Comments

 1. Sot ke drejtesine e SPAKU t , posi e ke , e ke. Hajde gallate hajde. I fryjne kesaj teze aq shume saqe kane filluar edhe vete ta besojne . Kush do te kuptoje drejtesine e SPAK le ti hedhe nje sy drames “ vizita e zonjes plake” te Dürrematt .

 2. Mor halë pse ti do vendosësh për kryetarin e një partie tjetër.Nuk je tjetër veçse një mikrodiktator. Shiko atë partinë tënde se ka kaq vjet me një kryetar diktator dhe është i përjetshëm.

  1. e pashe kete miush bythqir prane bankes usa ne Tirane.me vjen turp per ata qe ky komandon,se une me loqe e rrah.

 3. PO PSE MO BRACE ” MIU” TI DO TA ZGJEDHESH KRYETARIN E OPOZITES????
  NESE E VOTON ANTARESIA AI BEHET,NESE VOTON NJE TJETER BEHET TJETRI DHE NESE VOTOJNE BASHEN BEHET BASHA JUAJ.
  JU SHIHNI QE KENI NJE DIKTATOR NE PARTINE TUAJ ,QEEDHE KUR TE PIRDHNI DO I MERRNI LEJE.
  JU KENI MBI KURRIZ MALLKIMIN E GJITHE POPULLIT TE NDERSHEM SHQIPTAR! PER CDO TE KEQE ,VJEDHJE,KRIM ,ZHVATJE KORRUPSION,TRAFIK DROGE APO QENIESHNJEREZORE ,DO JEPNI LLOGARI! MBASE NE KETE BOTE EDHE JO,SE KE NE SPAKU ESHTE I TREDHUR NGA JU,ME GJITHE DUMANIN NE KRYE ,AMA DREJTESISE HYJNORE NUK I SHPETONI DOT!
  POR JU NUK E BESONI BOTEN E PERTEJME ,AMA DO DIGJENI NE PERJETESI NE ZJARRIN E XHEHNEMIT! TE MJERET JU!
  ALLAHU JU SHKATERROFTE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *