• |
ide | kryesore

Bëhet rozë edhe selia e PD, zbulohet shkaku (VIDEO)

Arkiva, Lajme


Muaji tetor, është një muaj me një mesazh të fortë dhe shumë të rëndësishëm për të sensibilizuar sa më shumë vajza dhe gra për kancerin e gjirit.

Një muaj që i dedikohet kontrolleve dhe informacioneve për kapjen në kohë dhe parandalimin e kancerit të gjirit, një kontroll që duhet kryer nga të gjitha vajzat dhe gratë në mënyrë periodike, çdo vit.

Në shenjë sensibilizimi, me këtë mesazh është bashkuar edhe Partia Demokratike, selia e së cilës këtë mbrëmje është ndriçuar me ngjyrën rozë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *