• |
ide | kryesore

Berisha: Basha gjoba ndërtuesve, kemi shumë diferencë!

Arkiva, Lajme, Të fundit
Njoftimi/ Nesër sërish gjyq për Sali Berishën


Sali Berisha u pyet në konferencën e sotme se ku ndryshon opozita e tij me atë të Lulzim Bashës dhe në përgjigje e ka akuzuar ish-benjaminin e tij për gjobvënie ndaj ndërtuesve. Berisha përmendi rastin e një ndërtuesi, që sipas tij, Basha i kishte vënë gjobë për t’i marrë disa vila.

“E dëgjuat historinë e kullave? Ky i kishte vënë gjobë atij, prandaj e sulmonte. Apo, e theksova edhe mbrëmë, Papulin? Papulin e paska sulmuar nja dy-tre herë në parlament Paplulin se po ndërtonte ai kulla. Kur del, shkon dhe merr dy-tre vila te Papuli!

Ndryshimi është si nata me ditën. Ai është një fatkeqësi për opozitën. Nga ta dinin demokratët se ka një njeri të tillë?! Nga ta dija unë se ai ishte i tillë?! Tani dalin gjërat”, vërejti kryedemokrati.


16 Comments

  1. komunistat po i urojn jet te gjat ketij. Sa te jet ky ne opozit, komunistat jan te vetdijshem qe do jen ne pushtet.

  1. Pü pü si gjithmone non grata e ka tamam, Basha ve gjoba ndersa Berisha e ka lene kete zanat me kohe, tani eshte kthyer ne ndertues te mirefillte kullash 64 kate dhe nuk ka me nevoje ti shantazhoje ndertuesit se eshte bere ortak me ta.

 1. me mir se ti nuk e njef njeri, por edhe me mir se ai nuk te njef njeri. Pastaj pse nuk e ben mia-culpa, nuk ta zgjodhi Rama Bashen e zgjodhe vet. Hoqe qafe Olldashin per te . Kujt i ankohesh tani? Nqs i mendon vertet ato qe thua, vetem per kete ti duhet tu kerkoje falje demokrateve dhe te hapje krahun. Po ja qe e verteta lakuriq eshte ndryshe. Te rrinte per shtat Basha derisa te perjashtoi, se diten para se te perjashtente ti vazhdoje e beje be per te e u thoshe demokrateve eshte me i miri. Ngaqe ate e kishe buratin, ne momentin e par qe ti preu fijet, direkt dole e the eshte i bler. e mbarove ate kullen?

 2. hahaha, ku kujton se njerezit jan kara. shifeni ca thot: Nga ta dinin demokratët se ka një njeri të tillë?! Nga ta dija unë se ai ishte i tillë?! ” Ky vrimacelsi qe di gjithcka, tani thot nga ta dija un. Nga ta dinin demokratet thot. Ja qe deomkratet e dinin se ishte qullac , e vun re pas 10 humbjeve, kurse ti u thoshe demokrateve nuk e ka fajin Basha e ka Rama se vjedh zgjedhjet. Ti o bythqir ndryshove mendim vetem kur tu prek interesi tend personal, se ashtu je bythqir, vetem familjen tende, le te digjet PD me gjith Shqiperi. Ik ore kanceri i opozites.

 3. Per cfar akuzon Bashen kur ti vet je ber partner me Ramen. Ai ka kap shtetin per fyti ti ke kap opoziten per fyti. Jeni shum komod me njeri tjetrin aq sa po ndertoni dhe kulla bashk. Ti para se te flasesh per apartementet dhe vilat e Bashes, shif njeher vilat dhe kullat e tua.

 4. Qija ropt kaluan me shum se 30 vjet dhe prap te njejtat fytyra ne politiken shqiptare, Rama, Sala, Likja. Na eshte shtuar dhe Gaz Bytha. Nga nje Enver u ben tre Envera, ndryshoi forma por jo substanca.

  1. Në 32 vjet tranzicion demokratik, nuk mbahet mënd sa herë Partia Demokratike ka përdorur dhunën, si “mjet demokratik”. Qysh nga 1992 deri sot, janë me qindra raste, kur dhuna ka qenë përdorur dhe po përdoret si “mjet demokratik” për të arritur atje ku thotë skenaristi dhe regjisori i asaj force politike. Dhunë mbi ish-pronarët, mbi ish-të përndjekurit, dhunë mbi studentët, fermerët, mbi institucionet, mbi deputetët kundërshtarë, dhunë mbi “armiqtë” e partisë

 5. Besoj se rasti i Shqiperise eshte rasti i vetem ne bote ku opozita eshte kaq e korruptuar e njekohesisht kaq e mbarur.

  Per kete sigurisht meriten e ka pikerisht ai, i madhi, mitiku, profesor, doktor, ndertues, sekser… Sali Berisha.

  Revolucioni vazhdon! 😅

  1. Kaq budallenj, kaq pa dinjitet, kaq te legenosur jane ndjekesit e Berishes qe ky i tall e poshteron me brrockullat, genjeshtrat dhe moskoherencen e paturpshme te asaj cfare ka thene dje, thote sot e do te thote neser. Ngjan si vellai siamez i Rames.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *