• |
ide | kryesore

Presidenti Palestinës: Nuk largohemi, do të qëndrojmë në tokat tona

Arkiva, Planet, Të fundit


Presidenti palestinez Mahmoud Abbas tha në fjalën e tij hapëse në Konferencën e Paqes në Kajro se “ne nuk do të largohemi, do të qëndrojmë në tokat tona”.

Konferenca e raportuar po zhvillohet gjatë kohës kur Izraeli po përgatit një pushtim tokësor të Gazës, pas një sulmi të Hamasit që vrau 1,400 njerëz.

Më shumë se 4,100 palestinezë janë vrarë nga kundërsulmi i Izraelit, sipas ministrisë së shëndetësisë të Rripit të Gazës, ndërsa kriza humanitare po përshkallëzohet.


3 Comments

  1. ZOTI JU DHENTE DITURI TE DOBISHME FURRNIZIM PA MAS ZOTI URDHEROFT GJITH KRIJIMIN E TIJE ME TER FUQIN E TIJE QKUNDER ZULLUMQARVE EREN TI RRENOJ UJIN TI FUNDOS .TOKEN TI LESHOJN DJELLIN TE MOS I NDRICOJN TOKEN TE MOS JU JAPIN PROLLIM DHE TE GJITH NJERZIT TI LUFTOJN AMIN MREKULLI KAN NDOLLUR GJAT HISTORIS NJERZORE SA HERE QE ZULLUMQARET JAN BERE KRYELART KOKFORT ZOTI I KA SHKATRRUAR

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *