• |
ide | kryesore

Pse Berisha nuk foli kur u arrestuan dhjetëra njerëz pa u marrë në pyetje?

Lajme, Të fundit
Caktohet një avokat tjetër për Berishën, gjykata nuk tregon emrin


Sali Berisha ka reaguar në lidhje me masat e sigurisë që janë vendosur ndaj tij dhe dhëndrit Jamarbër Malltezi pas hetimeve të SPAK për çështjen e privatizimit të ish-kompleksit “Partizani”.

Berisha mohoi përfshirjen e dhëndrit të tij në privatizimin e kompleksit “Partizani”, ndërsa tha se Jamarbër Malltezi nuk është pyetur kurrë nga SPAK.

“Për klubin Partizani; Jamarbër Malltezi nuk është thirrur kurrë në prokurori apo gjykatë në këto vite për akuzën e ngritur nga Balla, SPAK-u i partisë s’ka gjetur dot asnjë shkelje të vetme. S’ka guxuar ta thërrasë kurrë në prokurori, por kanë preferuar që të shpërndajnë lajme të rreme me gazetarë të keqpërdorur të oborrit keqqeveritar. Klubi Partizani nuk është nxjerrë nga plani i përhapjes së forcave të Armatosura me propozimin e Berishës dhe as me firmën e Topit, por nga presidentë të tjerë para Bamir Topit. Destinacioni i klubit Partizani është ndryshuar me firmën e Ramës dhe pa propozimin e Berishës. Pra është ndryshuar destinacioni i karakterit sportiv, nga vetë Edi Rama. Me dokumenta”, tha Berisha.

I pyetur nga gazetarët se pse nuk ka reaguar kur edhe persona të tjerë janë arrestuar pa u marrë në pyetje.

Lidhur me arrestimin e Lefter Kokës, ai tha se nuk e ka ndjekur këtë cështje dhe se ia “kanë bërë me pabesi”.


7 Comments

  1. Në familjen Berisha ka rënë bomba, nusja Armina, poston foto duke hequr qimet me lazer,nuk e kishte ke bytha vet,tani qe zjarri i kapi bythen u kujtua

  2. Gjithcka lahet ne kete dynja. Cfare ju ka bere Berisha pronareve dhe ish te perdjekurve badhke me demokratet e thjeshte sjua ka bere as perendia. Zoti eshte i madh.

  3. nuk ka kufizim ligjor dhe nuk ka nevojë për autorizim nga komisioni i mandateve.

    Berisha për të tri akuzat ka shpëtuar nga masa e sigurisë për shkak të moshës 79 vjeç që ka.

    Pasi ligji e parashikon që s’mund të vendoset masa e rëndë ndaluese për persona mbi 72 vjeç të cilët akuzohen për vepra penale jo të karakterit të rëndë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *