• |
ide | kryesore

Vuçiç flet pas takimit me të dërguarit e BE dhe SHBA: Besoj se në të ardhmen do të gjejmë një rrugëdalje nga kriza

Arkiva, Lajme, Të fundit
Opozita serbe: Vuçiç të sanksionohet për sulmin në veri të Kosovës


Si të vështirë e ka cilësuar presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, takimin me të deleguarin e Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, i cili ishte i shoqëruar me të deleguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe me këshilltarët e politikës jashtme të Francës, Gjermanisë dhe Italisë.

“Besoj se në periudhën e ardhshme do të gjejmë një rrugëdalje nga kriza”, ka shkruar Vuçiç shkurtimit në llogarinë e tij në Facebook pas takimit me diplomatët evropiano-amerikan në Beograd. Vuçiç ka paralajmëruar edhe takime, të cilat i ka quajtur si të rëndësishme, në Bruksel në ditët në vijim.


5 Comments

 1. Heeee gjarper,NEPERKE.
  Viktimizohesh pa fund duke mendu se i hajne te gjithe gjarperimet e tua.Vetem Lajcuku dhe Borreluku mallengjehen kur te shohin duke qare.
  Ndersa kur ikin ato,bahesh ujk…Vuciq + Edvin = Millosheviq+Pashiq.

 2. Per cfare mendohen keto male?!

  Mos valle per… “si te arrij te mbaj 2 kunguj nen nje sqetull picku matre… ?!”

  😅

 3. I pa cënueshmi, Sali Shiqere Birisha, më në fund, e mori krismën.
  Të rrojmë, e të shohmë…
  Sali Berisha, boll ka shirë, ka vjedhur, ka vrarë e persekutuar në këtë vënd.
  Le ti pregatisin një palë rrobe leshi, se burgu për burra është.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *