• |
ide | kryesore

Berisha: Rama i ka shpallur luftë opozitës

Lajme, Të funditIsh-kryeministri Sali Berisha doli sërish këtë javë në një konferencë për shtyp.

Ai u shpreh se Kryeministri Edi Rama i ka shpallur luftë opozitës, por demokratët do t’i përgjigjen me të gjithë forcën dhe mundësinë.

Edi Rama i ka shpallur luftë opozitës dhe unë u them demokratëve kudo që janë se me aktin e fundit ai ka shpallur një luftë totale për të cilën ne do t’i përgjigjemi me të gjithë forcën dhe mundësitë tona”, u shpreh Berisha.17 Comments

 1. Pasi e quajti veten “opizita e vertet” apo “PD” tani na e quan veten edhe “reforma e PD”. Saliu na qeka vet reforma. Nuk ua ka fajin SPAK qe opozita drejtohet nga njerez me krime ne kurriz si Saliu dhe Like floriri. Kur te kalben brenda keta do filloj te formohet nje opozit reale qe do e coj vertet ne shtepi apo qeli dhe Ramen. Rama per mendimin tim eshte merzit njesoj si Saliu. E para sepse ishte komod me Saliun qe kishte kap opoziten. E dyta sepse ky precedent rrezikon edhe ate vet. Mbrapa kesaj eshte USA po Saliu ska byth ta thot.

  1. Saleeeee. Po ca lesh Rame.
   Po te ishte aq e thjesht Rama te kishte fut ne burg qe para 10 vitesh.
   Ti e di shume mire se kush eshte pas SPAK.
   Po nuk e thua dot se ske si te lidhesh argumentat.
   Ca do thuash po ma ben AMERIKA se un jam me demokrat se ata. Apo te kan inat se ti je nje fanar qe ndricon boten demokratike.
   Po vazhdo ti, se kujton se do mbledhesh budallenj qe te mbrojn.
   Iken ato dit, nuk ka me budallenj.

   1. Harbutet ne diktature thoshin : – Ka thene partia.
    Harbutet sot thone: – Ka thene amerika.
    Bota demokratike thot: – Se rruaj per Amriken.

    Prandaj e meritoni tu thuhet: – uluni merreni pak sapunin se keshtu ka thene edi rroku.

 2. Berisha eshte ilustrimi me i paster me ze dhe figure se perse politikanet e kane te veshtire ta lejne politiken.

  Arsyeja eshte e thjeshte: nuk kane bere deal-in me kundershtarin per daljen e tyre te qete nga skena.

  Dukej sikur Berisha deal-in e kishte bere ne 2013-en kur beri fjalimin e lamtumires para mbeshtetesve te vete.

  Por dicka u prish rruges…

  Cila nga palet nuk e mbajti fjalen, mbetet per t’u sqaruar.

  Por mund te jete edhe qe Managing Director – MD, pra Basha, qe ai la per te menaxhuar post-Berishen, ose ishte i paafte ose ishte i blere nga pala kundershtare, ose… si c’ka me shume gjasa, both! 😅

  1. Më dukesh si 20-vjeçar, edhe po të jesh më shumë, mania e përdorimit të fjalëve të huaja nuk të shton asnjë vlerë, llëre pastaj që nga politika shqiptare edhe pse dukesh se kupton, në fakt kupton një mut, se nuk po e kupton se mendimet tua janë naivitet, që një ditë edhe ti do të jesh viktimë si Berisha, natyrisht në miniaturë dhe si karikaturë e Berishës, ai tu LUFTU, ti tu LËPI.

 3. Ky hallin e vet e ben hall te opozites, se i plasi kari njerezve qu i sekuestruan nja 30 prona familjes se ketij. Te tjeret skan buk te han ky u thot hajde me mbroni mua dhe gjen e vjedhur timen se un jam opozita. Tani eshte shum e qart pse u rikthye Sala, vetem per hallin e vet.

  1. Aq bukur e aq thjesht e ke permbledh! 😅

   Une me tave peshku ne furre me lart, por pacja jote me pilaf… eshte… me lepi gishtat.

  2. Qendresa qe ben Berisha eshte dera e funit qe rilndja duhet te hap per te te thene – ma li pak gruan tende nje fundjave se ta jap prape. Pastaj do jete vetem halli jot.

    1. keta grate i kane prone te perbashket.kush ti hipi ti hipi.kane shitur femijet e tyre per diktatorin.i vrisnin qe te jepnin gjak per ndyresiren.

   1. po ik o kar boll me karlliqe. Sta qi njeri gruan ty se kan ca qin, qin 20 vjecare jo gruan time dhe tenden.

 4. U ben 4 dit qe del rresht ne koferenca shtypi.
  Dhe asnje fjal per OPOZITEN dhe problemet e perditshme.
  4 dite sot dhe kryefjala eshte dhendri.
  Dhe hajde pastaj me mbush mendjen mua. Qe nuk u “riktheve” per te ruajtu bythen tende dhe familjen.

 5. Dy plera ka ballkani, Milorad Dodik dhe ajatollah Berisha, te dy non-grata familjarisht. Nuk te shpall njeri kot non-grata mor taleban.

  Si tha, si tha? ” Me sillni qofte edhe nje prove dhe jap doreheqjen.” Mesa duket do e marresh PD-ne me vehte ne boten tjeter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *