• |
ide | kryesore

Mbërrin në gjykatë avokati i caktuar Berishës nga shteti

Arkiva, Lajme, Të fundit
Mbërrin në gjykatë avokati i caktuar Berishës nga shtetiAvokati Artan Simoni ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, pasi iu caktua mbrojtja e ish-kryeministri Sali Berisha. Simonit iu caktua mbrojtja e Berishës, pasi avokatët e tij braktisën seancën gjyqsore, duke kërkuar përjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka nga çështja.

Por seanca për Berishën u shty me dy orë sërish ditën e sotme, në mënyrë që t’i lihet kohë Simonit për tu njohur me materialet e çështjes. Por për këtë ndryshim të GJKKO-së, nuk ka ardhur ende një reagim nga vetë Berisha apo avokatët që e përfaqësojnë atë.40 Comments

  1. Jorgos pall-kari kenaqesia kur dikujt i mohohet e drejta per tu perfaqesuar me avokatin qe deshiron eshte nje hap larg regjimit te Putinit.
   Ti caktosh nje personi avokatin qe dy dite me pare ka shfaqur urrejtje patetike ndaj tij eshte me keq se ne diktature,por e nisen me byth procesin dhe ja vune vulen me byth.
   Dmth partija e ripjelljes te cakto prokurorin, gjyqtaren dhe avokatin dhe perfundimi Fajtor me regji,kjo eshte kenaqesi juaj z.jorgos palli-karis

    1. O karr, mendo sikur të ishte babai yt në vend të Berishës dhe pastaj ha mut si po ha, je bë si ver llapa sa të dalë një shkrim për berishën bën dhjetra komente e replika, që tregon se do të justifikosh përfitimet nga rilindja me zellin antiberishë, por edhe për ty idiot do të ketë një fund të palumtur, edvini i hedh limonët e shtrydhur

     1. Mire mo mire… per ate pune edhe Enver Hoxha ishte baba e gjysh i dashur.

      Por ky s’eshte argument.

  1. Nexhmies ja beri nje ish i besuar. Komunisti i fundit sali berisha.
   Kesaj rradhe po i vjen nga amerika.
   Se te ishte per keta tanet. Asgje se gjente berishen as per 1000 vjet.

  2. Ka një nxitim që po e ben gjyqtarja sepse janë kapur gabim dhe duan të mbyllun sa më shpejt që të vijojnë me përbaltjen .

   Regji veçse regji cirku

 1. Thash qe do ta mari ne qaf, koke vici. Gjokutaj eshte nje trap i gjysem.
  Tani vazhdoni beni sikur asgje s po ndodh. Nuk kemi dijeni qe ka ndonje ceshtje per berishen.
  Vetem kur ta shikoni me pranga ne duar do kthjellohen.
  Vazhdoni Vazhdoni. Zoti jua shtoft idiotllikun.

 2. Kjo po , eshte demokraci safi, 24 carat.

  PS vete ben padine ndaj kryetarit te opozites, vete cakton prokuroret, vete gjykatesit e vete

  avokatin. Dhe Rama ne bruksel leksion mbi demokracine, ha ha ha ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

   1. Car plerash qe jeni, funderrina komplet, doni me e shit sapunin per djath.
    Cfar ka vjedhur, i ka dhene token pronareve, ku qendron vjedhja ketu?
    Nese ka vertete ka vjedhje ketu, atehere nuk eshte vjedh populli, por pronaret e tokes te cileve iu eshte kerkuar 5% ne kembim te gezimit te prones se tyre.
    Pastaj cfar rendesia ka se cfar ka bere Berisha, ligji duhet respektuar per te gjithe njesoj, dhe jo te shkelet Kushtetuta meqe eshte burr i keq Berisha.
    Po qe per vjedhje, nuk besoj se Berisha ka bere vjedhje me te madhe se Afera CEZ-DIA!

    1. Po ku e di ti qe eshte shkel kushtetuta? Je jurist ti? I ke lexuar ligjet? Kujt neni te kushtetutes i referohesh? Apo meqe e tha Saliu edhe ju te gjith tani si papagall eshte shkel kshtetuta, nga ky qe se ka njof ndonjeher ligjin se ligjin e bente vet. Se e kishte problem parlamenti ta votonte direkt.

     1. Kujto rastin e SAIMIR TAHIRIT o Loqe dhe mbase kupton diçka!

     2. O kar lexoje KUSHTETUTËN:
      Neni 73
      (Ndryshuar me ligjin nr. 88/2012, datë 18.9.2012, ndryshuar paragrafi 3, me ligjin
      nr.76/2016, datë 22.7.2016)
      1. Deputeti nuk mban përgjegjësi për mendimet e shprehura në Kuvend dhe
      votat e dhëna prej tij në ushtrim të funksionit. Kjo dispozitë nuk zbatohet në rastin e
      shpifjes.
      2. Deputeti nuk mund të arrestohet ose t’i hiqet liria në çfarëdo lloj forme apo
      ndaj tij të ushtrohet kontroll personal ose i banesës, pa autorizimin e Kuvendit.
      3. Deputeti mund të ndalohet ose të arrestohet pa autorizim kur kapet në kryerje
      e sipër ose menjëherë pas kryerjes së një krimi të rëndë. Prokurori i Përgjithshëm ose
      Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme njofton menjëherë Kuvendin, i cili, kur konstaton
      se nuk ka vend për procedim, vendos për heqjen e masës.
      4. Për çështjet e parashikuara në paragrafët 2 dhe 3 të këtij neni, Kuvendi mund
      të diskutojë në seancë me dyer të mbyllura, për arsye të mbrojtjes së të dhënave.
      Vendimi merret me votim të hapur.

     3. Une jurist nuk jam, por une di te lexoj dhe mendoj. Kushtetuta e Shqiperise eshte mjaft e vogel, per 30 minuta e lexon te gjithen. Neni 73 Pika 2 eshte mjaft i qarte, nuk le vend per interpretime. Duhet te kesh ndonje derrase mangut nese nuk arrin dot ta koptosh

   2. Hej kar , qetesohu . Kush tha qe te paska vjedh duke pasuruar familjen me 17 kulla?
    Hej kar , jemi ne demokraci , thene ndryshe ne KAPITALIZEM , njerezit edhe i SHTOJNE parate . Hej kar , shiko formen , menyren , DYSHIMET E BAZUARA , sjelljen e SKAP dhe gjykatesve te PARTISE.

  1. Hahaahhahha

   Nje sekonde se u shkriva hahahahahhahah

   Rama klloun spaku hahaha
   Rama klloun gjkko hahahaha
   Rama klloun avokatii hahahahah

   Hahahahhahaah

   Konferencier, Agim je konferencier
   Agim agim

   Hhahahahahah

     1. Teli jam tankisti qe kercyem në mbremjen e fakultetit , me almën flas?

  1. e pra ng 100 metra tok nga prona e vet si me magji fitoi nja 5 milion euro. si i bie, 50 mij euro metri. Ca prone na paska qen kjo.

  1. Ca shteti

   Cirku i ramës

   Avokati artan simoni militant i ramës

   Kërkesa e tij është burg burg burg për klientin tim!!!

   Deklaroj fajtor klientin hahahaha

   Hahaahah

   Qesharake

   O ça karlliku sot!

 3. Ja pse Fatmir Bektashi është njeriu kyç i këtij hetimi. Nëse do të konfirmojë (duke përgënjeshtruar Berishën) që Jamarbër Malltezi nuk ka dhënë asnjë kontribut financiar në ndërtimin e kullave, atëherë do të jetë prova që familja Berisha është korruptuar në këmbim të favoreve të dhëna në procesin e privatizimit. Nëse do të ndryshojë version dhe do t’i japë të drejtë Sali Berishës, atëherë do të jetë kjo prova që ndërsa vjehrri vendoste Shtetin në dispozicion të privatizimit të truallit, Jamarbër Malltezi pastronte në ato 19 kulla paratë e pista të familjes. Si në një rast, ashtu dhe në tjëtrin, të gjithë rezultojnë fajtorë.

 4. Rrotëkarizimi nivele groteske

  Spaku ( jo gjkko se janë otere te spakut) sapo i caktoi berishes dhe avokatin!!!

  1. Partia jonë , edhe në brimë të miut të futet armiku , partia e gjen!

   Parti edver parti edver
   Parti edver parti edver

 5. Un jam Sali Berisha. cfaben o Shtet budalla . cfar esht ky Artan Simoni avokat!!!! mos po me duket si i Burgosur i Burgut Shenkolles .Un jam Sali Berisha qe kush me shan ja u qoj Gjicin e Kuksit ja u qin familjet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *