• |
ide | kryesore

Sot seanca e dytë në GJKKO, Berisha akuza SPAK-ut dhe Ramës

Lajme, Të fundit
BerishaSali Berisha ka nisur konferencën e sotme për mediat, duke komentuar sërish hetimet e SPAK për privatizimin e ish-kompleksit Partizani, ku ndaj tij është caktuar një masë sigurie detyrim paraqitje.

Berisha lëshoi akuza në drejtim të SPAK dhe të kryeministrit Edi Rama. Sipas tij disa prokurorë janë të lidhur me pushtetin kriminal të Edi Ramës.

“Dacibao politike ndaj vendimeve kolegjiale dhe ligjeve të parlamentit, në zbatim të programit të qeverisë së PD në mandatin e saj të viteve 2005-2009, për reformat në fushën e pronësisë, ekonomisë, forcave të armatosura, sportit, etjm, paraqet fytyrën e vërtetë dhe kriminale të Edi Ramës dhe laro skapistëve të tij.

Përbën përpjekjen më monstruoze të vendosjes së kontrollit politik policesk mbi veprimtarinë e qeverisë dhe parlamentit nga një grup prokurorësh të lidhur si mishi me thoin me pushtetin kriminal të Edi Ramës.
Dëshmon se çdo pushtet përcaktohet dhe kontrollohet nga Edi Rama përmes 4-5 larove të tij skapistë. Dacibao e djeshme ndaj reformave, nga të cilat kanë përfituar qindra-mijëra dhe në disa raste, mbarë shqiptarët, e bën këtë çështje procesin politik të shekullit.

Dje u njohua ju me njohjen monstruoze të Edi Ramës dhe larove të tij skapistë, që shkruanin në dacibaon e tyre se vendimi i qeverisë për përdorimin e letrave me vlerë për pagesën në masën 80 përqind të shumës në blerjen e objekteve të privatizuara, nga i cili kanë përfituar qindra e mijëra shqiptarë, duke blerë objekte në privatizim, legalizuar banesat e tyre dhe destinacione të tjera.

Ky vendim sipas tyre qenka marrë për të ndihmuar dhëndrin tim, i cili kishte paguar në të holla 88.6 përqind të shumës për blerjen e objekteve të ndërtuara nga shteti komunist në tokën e familjes së tij, të grabitur 50 vite më parë.
Dhe ky vendim doli një muaj pasi ata kishin paguar 88.6 përqind të shumës për objekte të ndërtuara në tokën e konfiskua
r për 50 vite më radhë”, u shpreh ai.27 Comments

 1. kapeni per bythesh dhe perplaseni ne SPAK kete qelbesire frikacake Ska lene poshtersi dhe krim pa bere ne gjithe vitet qe qe ne pushtet Tani eshte koha te paguaj ky kopil serb

 2. Kapeni per bythesh dhe perplaseni me SPAK Ramen dhe lukunine e tij qe nuk ka lene gje pa vjedhur ne keto 10 vjet.
  Kapeni vellaun e Vuçiçit te na tregoje si ta mirekuptojme Serbine dhe si ta gjykojme ne cdo rast e pa arsye Kosoven.

  Kapini gjithe ata qe kane uzurpuar pronat e tjetrit, kane vjel nga taksat e shqipatareve, njerez te pushtetit qe ne 30 vjet kane abuzuar, favorizuar familjar, miq.

  1. mire ja ber se kan ca karin !

   Edi Rama Kryetar i PS ska hetim nga SPAKU!

   Tom Doshi ALeati i ngushte i rames Nuk ka hetim na SPAKU

   Kryetari i PD Prof.Berisha Nen Hetim dhe mase sigurie nga SPAK
   Kryetari i Partise se Lirise Ilir Meta nen hetim qe nga 2021
   Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu nen Hetim nga SPAK

   SPAKU tani ni nuk i mbetet qe te hetojne dhe Dash shehin se edhe ai si duket perben rrezik per Ramen

   Opozita nen hekura POR Rama qenkerka i virgjer! ahahahhahahahahah

   edhe me budallai e kupton qe SPAKU eshte vegel e rames!

 3. Forza Berisha kunder mafies ne pushtet dhe asaj nderkombetare.

  Nese duhen hapur procese gjygjesore eshte Rama me kompani te zhytur deri ne fyt, pse ka mbrapa Sorosin dhe langot etij neper bote nuk i beni do budallenj shqipetaret.

 4. Doni fakte?

  1. Lulzim Basha, atëherë kryetar i PD, u vu nën hetim për financim të paqartë në Amerikë. Çështja u mbyll për procedurë. Koha tregoi se çështja u mbyll se Luli pranoi të shesë lojën dhe shkatërrojë opozitën.

  2. Sali Berisha, pas dizenjimit non-grata, i çelet hetim na SPAK me një kallëzim politik të Taulant Ballës. Çështja mbahet për 3 vite nën hetim. Pas 3 vitesh prapë “po hetohet…”. Kjo nuk është më ndjekje, por përndjekje penale.

  Hetimi vazhdon, megjithëse s’ka prova, sepse Berisha nuk pranon të shesë lojën. Sidoqoftë goditja ndaj Tij, veçanërisht me gjyqe popullore, është shkatërrimtare oër opozitën.

  3. Ilir Meta është ende nën hetim. Janë të paktën dy episode që raportohen në media se SPAK po heton. Çështja ÇEZ-DIA dhe një financim i paqartë në Amerikë.

  Nuk ka lajme, por hetimi është aty. Kur t’i duhet pushtetit, e shpërthen.

  E vërteta është që Meta është “qetësuar” disi. LSI u mbyll. PL është thuajse hiç elektoralisht.

  4. Fatmir Mediu është nën akuzë tashmë dhe në gjykim. Çështja është e vjetër dhe ligjërisht shumë e sforcuar.

  Sidoqoftë ai është nën akuzë.

  Pavarësisht rëndësisë elektorale të PR, dëm është për opozitën në tërësi. Fjala vjen PD e Berishës ishte më komode të garonte me siglën e PL së Metës sesa me të PR së Mediut….

  Të gjithë këta janë kryetarë partish të opozitës. Kaq parti ka opozita elektorale. Të gjithë të goditur penalisht nga reforma e drejtësisë. Asnjë arrestim nga radhët e qeverisë, sado që u bë për show dhe gjithashtu pa prova, nuk ka peshën politike të goditjeve që u është bërë drejtuesve të opozitës.

  Ky është fakt.

  Ashtu siç është fakt se jo të gjithë e mbajnë presionin. Luli s’e mbajti dot p.sh…

  Nuk po llogaris këtu frymën përçarëse brenda opozitës për shkak të këtyre goditjeve, në dukje penale, por në fakt me karakter politik. Nuk e llogaris në këtë ekuacion sepse përçarjen e kishin në dorë vetë ta shmangin…

  Por pasoja është kjo që shohim, opozita drejt shuarjes përfundimtare. Qartësisht, opozita nuk e përballon dot elektoralisht pushtetin absolut. Potenca elektorale e saj ka rënë, pikërisht për shkak të goditjeve penale-politike të drejtuesve të saj.

  A ishte ky qëllimi i reformës?!

  Nuk e di, por ky është fakti!

 5. SKAPI pasi e ke mbajtur dosjen prej 3 vitesh gjoja nën hetim, shkon dhe kërkon masa Sigurimi personal me persona që nuk i ka kualifikuar as si të pandehur, pra me persona nën hetim, për të cilët ligji thotë se do të vazhdojë hetimi. pra pas 3 vjetesh hetimi dhe duhej mbyll se ska ceshtje , i fusim nje mase sigurimi per persona nen hetim qe ta shtyjme edhe 1 vit pasi afati eshte nje vit per personat e cliesuar nen hetim, sapo te afroje afati i perfundimit te hetimit nej vjecar prokurori ka te drejte te kerkoje 2 here shtyrje afati me nga 3 muaj,

  pra hetimi shkon 4 vjet e gjysem , plus gjykimi, ateher e kupton qe kjo eshte ceshjte politike !!! sepse qellimi ehste te mbahet ne xhiro hetimi . Presion i hapur ndaj opozites Dhe politikihst Rama do dale do thote qe Berisha eshte nen hetim ca rendesie ka nese ka apo ska ceshtje

  ja se spaku thote qe ska ceshtje pas 3 vjete e gjysem , demi politik eshte kryer !

  Spaku per analogji per cdo ceshtje madhore me dem te vertetuar financiar me ligje specfike me ramen si ideator, nuk ka arit as te permendur ramen tek inceneratoret!

  standardi i SPAK ka rene dhe Qellimi eshte i qarte krijojme nje strukture te posacme, mbushim propaganden! fitojme zgjedhjet duke kap lulushin si filim, pastaj shkaterrojme opoziten , rrime ne pushtet, diskretitpjme SPAK e hedhim ne kosh te mbeturinave dhe sna hyn gje ne kembe,rama dhe ekipi i tj vjedhim grabisim, pasurohemi gezojme pushtetin absolut ne dem te vendit dhe njerezve !

  me e thjeshte sbehet!

 6. E trajnuar nga amerikanët, kush është prokurorja e hekurt Enkeleda Millonai që shembi bunkerin 30-vjeçar të korrupsionit dhe rrënoi ‘perandorinë’ Berisha. U ‘stërvit’ nga SHBA-BE edhe në Kroaci…Salih karaxhic berisha po ke burreri e karakter shko perballu ne prokurori e gjykate dhe faktoji atje Dacibaot jo si nje kurve maloke neper konferenca pa vlere per opinionin,por vetem per te mbrojtur bythen tende e sojin tend kriminal,shpjego si u pasarua jamarbri dhe femijet e tu ne kohen e mbreterimit tend kryeministror,kjo eshte arsyeja qe vrave qytetare ne bulevard sepse te duhej kohe per ti permbyllur vjedhjet qe po benit si Mafioz kalibri,behu burre mos u mer Mellonain por me Shba,jepja salihut faktet o shpellkar cecen

  1. prokurja e hekurt mellonai haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

   haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

   u trajnua

   haaaaaaaaaaaaaaaa

   kam nje labrador e kam stervit ne nje ferme ne amerike , ja kam von emrn mellona! eshte labradori me i hekurt qe kam pas

   hahahahahahaahah

   ik mer rrot kari

 7. Lufte klasash nga akuzator me mentalitet primitiv e servil.

  I merr zvarrre urrejtja primitive dhe nuk kane as respekt per veten e detyren qe perfaqesojne.

  Le te hiqet imuniteti e parashtrimi dhe te gjykohen te gjithe, nga Nano, Berisha, Meta, Rama, e gjithe kupola e shtetit, parlamentaret, te deklarohen pronat e tyre, te familjareve etj etj

  Epo te jete ushqim arrestimi dhendrit te Berishes per te ushqyer mendjet e semura te militanteve, e ben drejtesine paçavure.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *