• |
ide | kryesore

Gjykata i caktoi Berishës për avokate nostalgjiken e Enver Hoxhës

Arkiva, Lajme, Të funditAvokatët e zgjedhur nga Sali Berisha janë tërhequr nga procesi gjyqësor, me pretendimin se është shkelur Kushtetuta me shmangien e parlamentit për masën e sigurisë “detyrim paraqitje” dhe sekuestrimin e pasaportës. Trupi gjykues i ka zëvëndësuar dje me avokatin Artan Simoni që u zëvëndësua sot me Valentina Teodoreskun.

Por ndërsa Simoni u largua pas një statusi ku kërkonte “zbutjen e bishës”, doli se Valentina Teodoresku është akoma më e “etur” për burgosjen e klientit të saj.

Në profilin e saj në Facebook, ajo ka shfaqur hapur admirimin jo vetëm për Edi Ramën, por edhe për Enver Hoxhën. Siç mund të shihet nga fotot më poshtë në profilin e avokates së Berishës dallohet qartë nostalgjia për diktaturën e partisë së Punës dhe jepet mbështetja pa kushte për Edi Ramën.27 Comments

  1. Kjo çobanka qenka si gerrdalla e Don Kishotit. Nga gjinden gjithe keta te ardhur nga malet me dele në Shqipëri?

  2. mos ja uro askujt ate qe s’do qe ta bejne ty…

   pranej ky komb ka ngec ktu, se 1946-7, gjyqi i deputeteve

   ulerisnin sallat plot, vritini dhe varini

   njerez qe s’kishin bo asi krim..,

   sallat ne ekstaze totale, donin kurbane, gladiator ke luanet…

   buke thate dhe cirk

   mungese totale empatie, sindrome e rrezikshme…

   kte salen ta denojne per gjona qe qendrojne, jo se po kalon koha, shpejt ta tallim neper gjykata, si legen, me lloj-lloj budalliqesh antiligjore…

   ai qe po e terheq si legen, nuk eshte akoma me legen per vete

   vend i marume

   1. Me thene te drejten kam me teper empati per viktimat e Berishes.

    Sales i kane bere nje akuze 200 faqe vetem per ceshtjen Partizani.

    Dhe sigurisht qe tani do ta kapnin se deri dje drejtesine e kishte ne dore vete ai.

    U reformua drejtesia. Tani u ndez motori.

   1. deri tani po ja qin ropt USA. E kan ber te flasi me vete, mjafton te shofesh si i eshte ber surrati, si kepuc. Leje Ramazonin vec se ai eshte merzit njesoj si Berisha per kete pun, mos ja ver fajin kot atij, ai ska interes fare ta fusin brenda Saliken.

 1. Berisha tek Blendi duke bere prokurorin, avokatin dhe gjykatesin! 😅

  O Berish! Edhe anej nga ke ardh ti ka pas pleqni fshati.

  Nuk vetegjykoheshin banditet. Dilnin perpara pleqnise!

  Ishte pleqnia qe i gjykonte.

 2. Jorgua avokat i Sales eshte i paanshem , profesionist , gay , dhe filo putin , nuk eshte nostalgjik i Enverit , vetite me te mira per nje qenie njerezore ….BASTARDE! thotë:

  Do shkoje te bej avokati I Berishes Jorgo paliKari si I paanshem te tjeret dolen te gjithe komuniste , Jorgua eshte i vetmi profesionist I vertete , ulen breket familjarisht sa here qe ja kerkon Partia .

   1. Ky maxhypi arumun rrot kariose jorgo palikari s shume I etur per te marre neper goje malsoret po nuk e di qe malsoret ta bejne golin nga largesia edhe nga pozicione te veshtira edhe Sali berisha eshte ne pozicione te veshtira por ka shume mundesi tju bejne ndonje gol se Kur eshte ball per ball gjuan si bajrami po Kur eshte ne pozicion te pa favorshem gjuan sic gjuajti Asani me Polonine ose me cekine dhe mos harro se e ka emrin Sali berisha Jane nja 7 apo 8 berish qe. lozin futboll ne kampionatet me te Mira te europes dhe te botes e verteta edhe se edvin kristaqi nuk ka gjak shqiptari dhe kush se ka kuptuar Le te thellohet dhe do ta kuptoj.

  1. Ore sikur jane shtuar shume keta shqipfolesit Rilindas me emra grek dhe arumun dua te them magjyp ose pakice kombetare.

 3. Berisha në fillim nuk pranonte të merrte njoftimin, duke u fshehur në banjë kur vinin policët, në zyrë, apo shtëpi.

  Pastaj kur e pa që mund të merrte një ndëshkim dhe më të madh, dërgoi dy avokatët e vet në gjyq, duke pranuar procedurën ligjërisht. Pastaj tërhoqi avokatët, me shpresë që do të bllokonte procesin dhe tani po mbrohet me avokatë “kryesisht”, të caktuar nga gjykata.Te kane bere te rrotullohesh si Qingji ne hell,o serbi salih karaxhic berisha,po te shikojne dhe shpellkaret maloke dhe po te presin derisa te piqesh dhe pastaj do te shqyejne copa copa.

 4. Po cte ngref ty se ti je femer! Jo per fyerje por je realisht femer, kete kam kuptuar! Po ik bej ndonje pune si te ruash parate qe ke vjedhur boll na cave ndoc rrokun ketu ..

 5. Non grata ka dale si njeri mjaft i afert foto live me diktatorin dhe familjen e tij dhe nuk qenka enverist ndersa avokatja paska postuar foto te diktatorit dhe qenka enveriste. Ky vazhdon me pallavrat e tij qe ne fakt mastrubojne vete pjesen me injorante te vete foltores.

 6. Dikush u gëzua, të tjerë u hidhëruan, ndërsa dumbabistët, ata që kanë mbi tri dekada që i shkojnë mbrapa si kone Sali Berishës duke e përkrahur në çdo marrëzi të tij, duke e brohoritur pas çdo krimi që kryente dhe duke u zgërdhirë pas çdo padrejtësie të tij, u shfaqën vrullshëm në mediat e panumërta shqiptare duke bërë avokatin për ta larë nga krimet.salihu pranon procesin gjygjsor por nuk ka bythe te paraqitet dhe ben si Beni ecen vete dhe thote nuk do shkoj,njeriu qe nuk e ka njohur kushtetuten dhe ka votuar kunder,kur spak e coi nga gjumi na ben trimoshin me mendesi shpellkari

 7. Nafijet ,bushtrat komuniste,kurvat rilindase,baxhellat mavi që kanë punuar në sigurimin e shtetit të qelbur diktatorial janë avokatë,noterë,prokurorë,gjykatës dhe çfarë pret më ky popull prej tyre.Do e dënojnëBerishën se tradhëtoi idealet e këtyre monstrave.

 8. Kur Ursula Von Der Layen ju drejtua Italise me “we have tools”, e kishte per demokracine. Komuniste e thekur si klani i Rames

 9. Dumbabistët mund të pranojnë gjithçka, por jo t’iu preket Baba. Ata shfaqen pasionantë në rolin e avokatit megjithëse s’marrin vesh nga ligjet dhe as nga e drejta. Ata njohin “të drejtën” politike, por jo atë ligjore. Për ta, Baba ka gjithmonë të drejtë. Edhe kur nuk ka, ai përsëri ka të drejtë, edhe kur fyen e shpif ai dëshmon moralin më të lartë, edhe kur rreh, burgos apo vret kundërshtarë politikë, mbetet humanisti dhe demokrati më i madh i vendit, edhe kur firmos vendime në shërbim të individëve të veçantë apo kur merr në mbrojtje hapur bashkëpunëtorët e tij më të lartë të akuzuar nga drejtësia për korrupsion, ai mbetet luftëtari më i madh kundër korrupsionit, edhe kur zëvendëson gjyqtarët e prokurorët me diplomë universiteti me kursantët gjashtë mujor të Plepave ai përsëri dëshmon përkushtim për drejtësi, edhe kur refuzon të paraqitet para organeve të drejtësisë është sërish në të drejtën e vet.

 10. Po mir cfar te keqe ka, kjo foto te pergjithshme ka. Saliu ka plot foto personale me familjen Hoxha. Ca ti bejm ti themi komunist dhe Saliut meqe ka ndejt me familjen Hoxha? Hiq te perndjekurit dhe pronaret, te gjith te tjeret (mbi 90%) kan qen komunista dhe enverista. Pse beni sikur vini nga hena.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *