• |
ide | kryesore

Berisha: Nuk ka asnjë akuzë të ngritur nga drejtësia edhe pas 3 vjetësh

Arkiva, Lajme, Të fundit
BerishaLideri i opozitës, Sali Berisha, iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve sot lidhur me hetimin që ka nisur SPAK ndaj tij dhe ndaj bashkëshortit të vajzës së tij, Jamarbër Malltezit, lidhur me privatizimin e terreneve dhe objekteve sportive të “Klubit të Futbollit Partizani”

“Së pari nuk ka asnjë akuzë të ngritur nga drejtësia, – nënvizoi Berisha. – Duhet të keni njohuritë e nevojshme. Asnjë akuzë!

Nuk kanë qenë në gjendje, me gjithë keqësinë e tyre ekstreme, me gjithë zellin patologjik, janë angazhuar në manipulim dhe fshehje dokumentesh dhe në fund pas tre vitesh në 200 faqe, nuk kanë ngritur asnjë akuzë!

Çdo njëri që thotë akuzë, kur e bën pa dashje, duhet të mësojë që nuk ekziston.

Kur e bën me dashje, tregon keqësinë e tij shpirtërore. Nuk kanë ngritur akuzë!

Dokumenti i tyre më dërgon mua dhe dhëndrin tim në gjykatë, dhe Fatmir Bektashin, një ndërtues në dijeninë time korrekt dhe që ka zbatuar ligjet. Pra dërgon këto tre persona në gjykatë, si persona në hetim.

Dhe kjo person në hetim është krejt tjetër. Të qartësohemi, nuk kanë hapur çështje penale ndaj nesh. Se nuk kanë gjetur. Nuk kanë gjetur asnjë provë, asnjë fakt, asnjë dokument që të faktojë se është kryer shkelja më e vogël ligjore.

Kanë kaluar në donkishotizma klasore duke sulmuar ligjet të reformave themelore në parlament. Dhe duke i lidhur ato…

Të them unë ty, për heqjen e vizave të garantoj se janë ndryshuar të paktën 15 ligje dhe ka dhjetëra vendime. Dhe është njëlloj të thuhet se këtë e bëri Sali Berisha për të hequr vizat për familjen e tij!
Pra, një përpjekje për të marrë pushtetin e parlamentit, për të marrë pushtetin e ekzekutivit… jo se janë vendime kolektive, jo, por janë vendime të bazuara në ligj.

Një gjë duhet ta dini ju, aty ku zbatohet me përpikmëri ligji, nuk ka dhe nuk mund të ketë korrupsion. Korrupsioni është një fenomen që lind dhe lëshon shtet vetëm në rast se shkelet ligji.”21 Comments

 1. Po s ka problem. Vazhdo ti me ato sofizmat e tua.
  Dhe e di cfar. Un personalisht as nuk pres qe te pranosh gje ti.
  Dhe mire ben qe mbrohesh.

  Po kjo nuk ka pike rendesie se si i shikon ti gjerat. Rendesi ka se si i shikon gjykatesi i ceshtjes tende.

 2. Sale te duan te vdekur, po nuk te vrasin dot se dihet ku mbetet faji. Po ngopen duke te vdekur politikisht, se ti dhe si kufome e pakallur u more 500 000 vota.
  Rezisto Sale!

  1. ke te drejte, do rezistoje qe ky vend te shkoje akoma me shume drejt gremines. Sala mban Ramen qe mban Meten dhe shume kufoma 30 vjecare

 3. KY ESHTE GALLAT E MADHE.

  IK E THUAJA DHENDRIT NE BURG.
  Te keqen baba vjerri. Do besh ca vite burg, pronat do ti marin.
  Pooo ti mos e vrit mendjen. Se ata s kan asnje akuz ndaj teje dhe meje.

 4. Asnje akuze kundra teje?!

  Ka 17 akuza kundra teje. Ne formen e kullave.

  19, sipas komshiut italjan te Abit, atij te Report TV te truallit 1 Euro te gjimnazit! 😅

 5. Shoku Sali, mbaj shenim:
  1. Nga skutat e komunizmin gjakatar te nxorri Ramizi dhe te beri ky qe je sot, asnje keqardhje per ty.
  2. Pronaret, por siç ke qef ti ti quash si ISH PRONARE i tradhetove qe diten e pare qe veshe pardesyne e bardhe.
  3. Te Perndjekurit i neperkembe, u talle, i degjenerove deri ne ate grade sa edhe babai yt shpirteror Enveri do te kishte zili.
  4. Intelektualet, te gjithe pa perjashtim, i shkerbythe se kishe fobi valixhen e drurit me te cile ne ke ardhe ne Tirane.

  5. Marreveshjen ne 2008 tek “Krokodili” e bere me kete qe te ka var kollaren ne qafe.
  6. Me dallaveret qe bete ne 2008 shkerdhyet Kushtetuten e Republikes dhe Opozitarizmin ne Shqiperi.
  7. Me marreveshjen qe bere me Meten, Skuthin e gjithshkaje, ne vitin 2009 more ne qafe 40 % te punonjesve te Administrates qe ishin thuajse te perkushtuar.
  8. Te gjithe te futen kollaren dhe ta shtrine Kabllin sipas “Etalonit” qe meriton.
  9. Per te gjitha te zezat qe ke bere e meriton BURGUN.
  Ketu nuk ka burra sepse si Pinoçeti i Kilit ne karroce dhe Baraku i Egjiptit me Barrele te kisha çuar perpara Gjykates dhe le te kakarisje sa te doje.
  10. Klithmat e ish pronareve, ish te perndjekurve dhe biznesit do te te ndjekin deri ne fund, KELYSH KOMUNISTI dhe PJELLE E KEQE

   1. Shko mor pirdhu, baxhelle ordinere e paguar me llogarite e KP-se (Kontributit Patriotik) te Malltezit!

    1. I shkreti Jorgo,
     Duke te paguhet ne natyre vete perderisa eshte kaq i ndinjuar me baxhellat e paguara nga “Kontributi Patriotik”.

     Kaq lire e paske lene pazarin, mo?

     1. Ti menien tek seksi…

      Kur me shajne me “seks” nuk arrij dot te pergjigjem mbrapsht.

      Se eshte gje e bukur o lla.

      Te lumte fantazia! 😅

  1. E ke qarea

   Se une mendoja vetem 97-en, por ky kerme e qelbur po e ha pikesepari per gjynafet qe iu ka ish-pronareve.

   Qelbesira e ndyre poliagjente komuniste.

   Maloku mutit!

   Po ku merrte vesh ky nga pronat e tokes…

   Ku ka toke ne mal?

   Ne mal ka vetem maja e shtigje!

 6. kerkon te fshihet pas procedurave ky frikacak dhe nuk paraqitet para gjykate po akuzat i ka ngritur USA dhe askush sdo ta leri kete kurve vucidoli ti shpetoje ligjit

   1. Ku antivlerat na shiten si vlera,
    Ku padrejtesine na e prezantojne si nje drejtesi te kulluar,
    Ku prapambetjen na e trumbetojne si progres,
    Ku skamjen si begati,
    Ku diktaturen si demokraci,
    Ku skllaverine si liri
    Anti-shqiptarizmin si patriotizem
    Kjo eshte partia shtet, Rilindja Mavi e dobicave te kuq te eterve te rilinduar te nenes parti. 😅😅😅😅😅👎

   2. MOs mos ki merak o burr i dheut se do dali nje tjeter te bej opozit. Se me jeni ber si enveristat kur vdiq Enveri qe thoshin, po tani cdo bejm , si doshkoj jeta jon, si do i japim kuptim jetes? Mos u deshpero, jo per gje, po ky ne mosh eshte. Mund ti vij dhe nga perendia: Ske ca ben. Por ta isguroj se opozita do behet me e fort e me e mir kur te mos jet ky verdall, ja ketu do jemi mbaji mend keto fjal. Vetem nje opozit e re mund ta shkuli Ed Ramen, ky thejsht e mban me fort Ed Poturen.

 7. O kodoshe,,,,Jorgos e co,si kelyshe e patronazhiste, me opinione bastardesh tipik sigurimsash gjak pires, duhet te dini nje gje, qe Berisha ka buthe, e bythe ama, qe vetem ate ia rruani ju bijte e kurvit.Ju, horra na mbytet me vjedhje, korrupsio, droge, e maskaralleqe qe vetem kodoshet e ushqyer nga nipi Spiros si krimba gjerizi qe ju ushqen me gjakun evjedhur te popullit, na delni e flisni per drejtesi ne e kapur e drejtuar nga bijet e kurvit.Leheni, leheni se vetem ajo ju ka ngele e qe u kerkohet, si rrace anti kombtare e bythe lepires qe ini, mos kujtoni se po sulmoni Berishen, dhe zhduket opoziten,se koha e historia do ua heqe breket e suuratit qe fshihni urrejtjen tuaj krahinore.Keshtu eshte, kur morracaket jane ne pushtet, jane te lindur per tradheti me shije hijenash.

 8. Janë pikërisht ata që iu bashkuan të parët turravrapit të tij drejt kurrkundit, ashtu sikurse nuk është për t’u habitur se si të ngjashëm me probleme me drejtësinë, i janë bërë gardh dhe shpresojnë se, nëpërmjet zhurmës dhe kaosit, do të arrijnë të shpëtojnë të thatë nga barka që po fut ujë.Shperdorim detyre dhe korrupsion pasiv duke favorizuar te tretet.kjo salih e shpellkaret e tu nuk ju duket akuze

 9. Shqiptaret duan peshkaqenin e madh dhe ai ndodhet ne kryeministri. Po nuk shkoi prapa hekurave nona e krimit dymetroshi mavi. SPAKU eshte utopi.

 10. o shoku keto gjera shko e thuaji ne gjykat se pastaj ankohesh pse te bejn gjyq popullor kur ti vet ke ber 100 konferenca per hallin tend e per tu shfajesuar. Hallet e demokrateve ne stand-by. Ku fitorja? Iku Rama? Apo u tmerrua Rama? Ik o vlla njeher ne gjykat, le nam. Kur nuk shkoni ju qe jeni baballaret e pluralizmit pse duhet me shku njeriu i thjesht ne gjykat, pse duhet me respektu ligjet? Te ka hyr tartakuti e ke frik te shkosh te pyetesh. Le nam, ben nja 100 konferenca u u can karin njerezve me hallet e tua.

 11. e 10 lajme 8 jan ca pordhi Saliu sot. Do jet ber xheloz dhe Rama qe po shkruhet me shum per Saliun se per te. 3 milion shqiptar i mbytet e i bombarduat me hallin personal te ketij. Halli ketij nuk eshte halli i shqiptareve, ta zgjidhi vet me drejtesin e po nuk u kenaq nga kjo drejtesi, te shkoj ne Strasburg. Nje qe ka frik te pyetet dhe del e ben 1000 konferenca te percartura ne nje prrua psiqik eshte sikur thot vet JAM FAJTOR. Ik o vlla, pse ke kaq frik, as do te rrahin e as do te fusin brenda, thejsht do te pyesin. Jepu keto pergjigjet e konferencave, ca problemi ke? Boll i cave karin shqiptareve nga mengjesi ne dark me hallet e tua. Shqiptaret nuk kan buk te han e ti u thua hajde me mbroni pasurit marramendese te familjes. Ik o vlla ne gjykat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *