• |
ide | kryesore

Rama i ikën gazetarëve, asnjë fjalë për procesin e Berishës nga SPAK

Arkiva, Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama ka shmangur një koment për procesin ndaj Sali Berishës, ndërkohë që kanë kaluar 5 ditë nga kërkesa që i bën policia kreut të opozitës për sekuestrimin e pasaportës me masën e sigurisë “detyrim paraqitje”. Sot Rama ishte në qytetin e Vlorës, ku inspektoi disa punime dhe është pyetur nga gazetarët edhe për hetimet e SPAK.

Rama refuzoi të komentojë këtë çështje, duke u përgjigjur: “Ik tani. Mirupafshim”.

I vetmi reagim nga qeveria është ajo e ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro, e cila tha se mazhoranca respekton ndarjen e pushtetit. Socialistët kanë një urdhër të brendshëm për të shmangur komentet mbi procesin e SPAK ndaj Berishës.

Ish-kryeministri akuzohet nga SPAK për korrupsion pasiv lidhur me privatizimin e ish-kompleksit sportiv “Partizani” në kryeqytet, ndërsa në pranga për këtë rast ka përfunduar dhëndri i tij, Jamarbër Malltezi.19 Comments

 1. Pa lidhje fare. Se c’lidhje ka Rama me ket muhabet…

  Rama lider i niveleve nderkombetare… do merret tashi ai me hajdute klubesh sportive ndertuar mbi toka te demshperblyera nga taljont qe ne 1940-en, si c’e ka pranu vete babai i Abit.

  Per ceshtjen ne fjale thjesht thojini “faleminderit” Rames qe i keshilloi Bektashit arkitektin e mirenjohur nderkombetar Daniel Libeskindin… se do kishin dale ato 17 a 19 kullat… sa karin jane… stil Vucidols-Bathore.

  1. Po ka Jorgot, larot. Ham ham ham… Pune nuk kane, nga nje kocke e marrin…dhe rroft lideri..qe marrte nga ditet e Jorgos…

   Ka dhe zedhenesin e vet, Batonin, qe na shpalos ofertat mafioze e antidrejtesi per terheqje e mbyllje goje…

   1. Lideri marrte nga ditet e tua, nqs. ti bie dakord.

    Se une personalisht nuk i jap asnje sekonde! 😅

    Por ty… sa te kane mbet nje here?!

    Se duhet t’i kesh dhene goxha dite edhe Birishes?! 😅

    Keshtu qe bej bilancet vella!

    Njof nji notere dhe financiere te mire me zyre para librit universitar! 😅

  2. Ka 10+ vjet qe e degjeneron kete shtet dhe milet ky hajdut 2 metrosh. Po harron qe pas qafe e ka. Kazani po zien dhe nuk ka kapak qe ta mbaje mbyllur. KAQ.

  1. Qenkaaa femer Jorgua?

   Duket nga mendja, por hajd se keta dine dhe te maskohen mire.

   E patem menduar burëeee

   1. Hej… mos ja qini robt muhabetit tashi…

    Ne po flasim ketu per politike, per fatet e kombit… ju menien tek seksi!

    Ka nje kohe te duhur per cdo gje.

    Te heqim Berishen nje here, pastaj merremi me ceshtje qefi!

 2. Rama ska pse gezon. Perkundrazi eshte merzit per dy arsye madhore. E para, me Salen ne opozit Rama e ka te siguruar qeverisjen deri sa ky te jet gjall. E dyta, po kalben Salenne burg behet precedent dhe ku i dihet, neser i vjen rradha dhe Rames. Ska pse te gezoj Rama. Lere cfar thot Salike Bejleri, Rama, Rama. Salikja si bie dot gomarit dhe i bie samarit. Nuk thot dot USA (dhe eshte i trembur deri ne palc) dhe thot Rama.

 3. Ku antivlerat na shiten si vlera,
  Ku padrejtesine na e prezantojne si nje drejtesi te kulluar,
  Ku prapambetjen na e trumbetojne si progres,
  Ku skamjen si begati,
  Ku diktaturen si demokraci,
  Ku skllaverine si liri
  Anti-shqiptarizmin si patriotizem
  Kjo eshte partia shtet, Rilindja Mavi e dobicave te kuq te eterve te rilinduar te nenes parti. 😅😅😅😅😅👎

  1. Nashi deri tek seksi nuk shkuam.

   Thjesht te indentifikuam gjinine.

   Dakort jam. Hiqni Berishen dhe qejflosuni brenda llojit dhe brenda gjinise si
   partizanen e ylberizmit qe jeni.

    1. Oooo Jorgo o rrace e shkerdhyer pse flet kot per babain e Abit per çeshtjen e pronave sepse keto prona i ka nga gjyshja nga nena ska lidhje me njerzit e babes o i shkerdhyer qe vetem shkruan qe te marresh diten e punes o ridhjeres e patronazhist ato robt ku ti kesh ti qifshin mbare .

 4. Rama dita-dites po merr trajtat e Buddhes! 😅

  Sa me teper plakesh thone, i ngjan babes tat.

  Ne kete rast, Genghis Khan-it! 😅

  Ka lene gjysmen e Europes shtatezane ky tipi. Genghis Khan-i! 😅

 5. Veprimi i duhur! Berisha do ta beje politike dhe te nxjerrre justifikime per te mos u denuar. Do te beje sherr politik cdo vetem te shpetoje, shiti edhe vendin tek mediat greke..Me duket se ka akuza dhe te sakta bile

 6. Është politike o i 15:32. Si do të ndodhë ndryshe në një monizëm që pas 11 vitesh kujtohen këta për t’u marrë me Berishën. E kanë tre vjet që është hapur hetimi e pikërisht tani i kujtuan. Zell i madh i militantëve të PS në Aspak dhe shpejtësia për të kryer procedura në kundërshtim me kushtetutën. Arrestim i turpshëm me një show tipik komunist që menduam që i kishim prapa. Për çfarë? Për dikë që morri pronën e vet që baballarët e ktyre rilindasve të sotëm ja konfiskuan pronarëve të ligjshëm. Për faktin që në mënyrë individuale zhvilloi pronën e tij i marrë konform ligjit që në thelb është pak i ndryshuar në kohë. Por si mund të ndryshojnë mentalitetin bijtë e baballarëve. Të tillë baballarët të tillë fëmijët. Nuk duan demokraci,ligj e rregull sepse janë mësuar me rregullin e tyre që ligji është kumandari e ne duhet t’a zbatojmë siç ai do. E Kështu monizmi rimontohet përsëri dhe me ndihmën e Amerikes majtise.

  1. Po mundohen te thone eshte politike sepse keshtu jane mesuar ta hedhin ne politike, sepse mund ta kalojne me te shara e me te ngjyer gjellen. Eshte taktike e njohur e Politikaneve. E njejta menyre ishte e Tos Nanos qe u fut ne burg sepse kishte vjedhur me te dyja duart por u be gjasme politike. Po keshtu edhe Basha per rrugen e kombit qe e kaloi sepse ceshtja u be politike etj etj. E njejta menyre perdoret nga Ahmetaj qe po thote eshte politike..
   Kur eshte bere kompleksi afer fushes se aviacionit, kam qene vete dhe thoshin te sigurte qe ishte i Berishes dhe kompania kontakt qe beri me vone edhe nje pallat shume luksoz tek Garda ne te cilin u strehua ajo zhgarravina e berishes me gjithe kete mishin me dy sy(Malltezi).
   Drejtesia duhet te provoje faktet, me apo pa politike. Nese i provon, sikurse shume gjynahqare te tjere, bujrum ne burg. P.S. mos u merr me Ameriken, sa kane mundesi na ndihmojne, ne krahun tjeter eshte Rusia (putin perkrah Trump) dhe Serbia e cila dekoroi krahun e djathte te Trump dje (Grenell) per sherbime te vyera..Te dyja, nuk na shohin dot..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *