• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta Richard Moll

PaparazziRichard Moll ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare.

Aktori  i famshëm për portretizimin e përmbaruesit në “Night Court” – u nda nga jeta të enjten në shtëpinë e tij në Big Bear Lake, Kaliforni, konfirmoi një zëdhënës i familjes për Associated Press. Ende nuk dihet shkaku i vdeekjes.

Moll luajti Aristotle Nostradamus “Bull” Shannon  në sitcomin NBC nga viti 1984 deri në 1992 së bashku me Harry Anderson dhe John Larroquette. Ai ishte i njohur për kokën e tij të rruar dhe frazën kryesore, “Ohh-kay”.

Pas shfaqjes,  Moll mori pjesë në video lojëra të ndryshme dhe projekte të librave komikë, duke përfshirë “Spider-Man: The Animated Series” dhe “Batman: The Animated Series”.

Ai gjithashtu u shfaq në filmat horror “Ghost Shark” dhe “Slay Belles”, si dhe në filmat satirë “But I’m a Cheerleader” dhe “Scary Movie 2”.

Kreditë e tjera të tij përfshijnë “Jingle All the Way” së bashku me Arnold Schwarzenegger, “The Flintstones” në 1994 dhe “Thomas Kinkade’s Christmas Cottage”.

Richard  ishte i martuar dhe i divorcuar dy herë. Ai la pas ish-gruan e tij të dytë Susan Moll dhe dy fëmijët e tij Chloe dhe Mason Moll./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *