• |
ide | kryesore

Foto/ Humbi jetën në kantierin në Gjermani, identifikohet një nga punëtorët shqiptar

Lajme, Të funditAlbert Zorba 31 vjeç nga Elbasani është njëri prej viktimave që humbi jetën tragjikisht në kantierin e ndërtimit në Hamburg mëngjesin e të hënës.

Vëllai i të ndjerit Zorba ndodhet i burgosur në Angli, ndërsa i ati i moshuar ka mbërritur në Hamburg.

Viktima e dytë e identifikuar është një i ri nga Kukësi me inicialet R.H.3 Comments

  1. Ore nje gje nuk kuptoj..po gjith ata zyrtar ambsade nuk arrijn qe ne dy dite të identifikojn shtetasit e vet..kot I marrin taksat tona me rroga kacafiu

    1. Aaa… ta dish ti. Ambasada ne Gjermani 3-4 veta ka qe mund te quhen njerez, pjasa tjeter jane …
      Shto ketu dhe faktin qe dhe po te kene deshire te ikin, nuk kane fonde per te mbuluar shpenzimet e udhetimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *