• |
ide | kryesore

Njësia speciale e Kosovës protestë kundër qeverisë së Kurtit

Arkiva, Lajme, Të funditNjësia Speciale Intevernuese protestoi sot para Kryeministrisë së Kosovës, pasi kërkojnë të vlerësohen me paga shtesë, për punën e tyre të rrezikshme.

Me maska për të ruajtur identitetin, pjesëtarët e njësisë elitë, qëndruan të heshtur, për të shprehur pakënaqësitë për mosekzekutimin e shtesave të rrezikshmërisë që prej tetë muajsh dhe në kundërshtim me vlerën e shtesës prej 150 euro që ua ka përcaktuar qeveria ditë më parë. Ata kërkojnë të mos trajtohen njësoj, për shkak të rrezikshmërisë që kanë në punën e tyre.

Janë gjithsej 60 pjesëtarë të kësaj njësie elite dhe veprojnë në raste të rrezikshmërisë së lartë. Ata morën pjesë në aksionin kundër grupit të armatosur serb në Banjskë, në 24 shtator.4 Comments

  1. JU GJITHCKA MUND TE QUHENI POR JU NUK JENI ATO QE MUND TI SIGURONI POPULLIT ATE CFAR SHPREHENI thotë:

    ORGANIZIMI JETES MBI BAZEN E INTERESIT .ESHTE RRUG E DESHTUAR SEPSE SA BIE INTERESI BIE DISIPLINA DHE MUNGESA VLERAVE JU NXJERR ATE CFAR MBIZOTRON EGON .VERTET HAKU JEPET POR RRETHANAT VLERSOHEN SIPAS JUSH NESE ARMIKU PUSHTON DHE PAMUNDESIJA RRITJES PAGES JU JU BEN TE LARGOHENI DHE KESHTU DORZOHENI BRAVO KU ESHTE PATRIOTIZMI ATDHEDASHURIJA PERGJEGJSIT MORALI VLERA .KUSH E FUTI KET FRYM NE PRAG LUFTE AI NUK ESHTE PREJ NESH. TE DORZOHENI PA FILLUAR LUFTA .KY NUK ESHTE MORALI I NDJESHMERIS PER JUSTIFIKIMIN E PERGJEGJSIVE QE KENI MARR PER TE MARR ATO PERGJEGJSI I ZGJOLLET VET NUK JU DETYROJ KUSH ME DHUN .DHE DUHET TA DINI SE NE CDO PROFESION SUKSESI VJEN PERMES VLERAVE INTELIGJENCES DHE MUNDESIS DUHET TE PAJTOHEMI QE ANGAZHIMET TI KEMI PER TE NJEJTAT DUKE ZGJELLUR GJITHCKA MBI BAZEN E MUNDESIS JO DESHIRES DHE NE UNITET TE VLERSOJM RALITETIN DHE QENDROJM ME FRYM UNITETI JO INTERESI SE MBROJTJA KOMBETARE NUK ESHTE FUSH BIZNESI POR VLERASH URTESIJE SAKRIFICE VETMOHIMI KU PADYSHIM KETO VLERSOHEN DHE SHPERBLEHEN SIPAS MUNDESIS POR NUK HARROHEN HAKU ESHTE CELSI SUKLSESIT VLERAT VET SUKSESI

  2. VIDEO/ Fjalimi profetik i Gramoz Pashkos për Berishën që në ’92: Koha do të tregojë të vërtetën, do përgjigjeni para ligjit,argita thote ky loqja ketu lart meqe eshte e bija e kriminelit serb salih dhe argita pjelle e Lirise me gjak serb dhe na doli te grida e salianjit per te mbrojtur babin serb salih,pse grida nuk e pyeti per Mikun serb fazllic qe merrte pjese ne mbledhjet e kom te sigurise ku kryetar ishte salih karaxhic berisha

  3. Dokumentet/ Anëtari i KK të PD: Paloka me mijëra m2 prona në bregdet, me firmën e Ramës do ndërtohen resorte turistike strategjike,paloka thuthuqi resort strategjin ne spille te Plazhi i Gjeneralit spille,o cecene e shpellkare e kuptoni hallin e ketyre ju,salihu 64 katesh ne qender te tirones paloka ne spille me firmat e rames

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *