• |
ide | kryesore

Berisha: Gardisti që u “përplas” me Salianjin ishte i armatosur

Lajme, Të funditIsh-kryeministri Sali Berisha tha pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD se punonjësi i Gardës që u përplas me deputetin Ervin Salianji në sallën e seancave plenare ishte i armatosur.

“Në mënyrë absolute kemi prova se personi i cili fizikisht u shty dhe u kap me Ervin Salinajin e detyroi Salianjin ta shtynte në mënyrë… dhe ai kishte armën”, tha Berisha.Është SKAPI brenda. Ka një prokuror të SKAP-it në sallë”, shtoi ai.

Edhe Gazment Bardhi pas përfundimit të mbledhjes, tha se punonjës të Gardës, me urdhër të Lindita Nikollës ishin të armatosur.6 Comments

 1. Ne kohe te Sales, meritoje te vriteshe kur kaloje nje gardh. Tani grushtat jane kthy ne “civilitet”. Sa per te drejten e opozites per te ngritur komisione, e pame, Sale, se ku e kishe futur.

  Kur del ti te mbrosh Kushtetuten, eshte njesoj sikur te dale kurva per te mbrojtur virgjerine!

  Bajge

 2. Njeriu që shfaqej me levë në dorë kundër Berishës vetëm një vit më parë, sot proteston krah tij pas hallit familjar që e ka gjetur me drejtësinë.

  Interesant është fakti, se ai dhe Grida Duma, atëhere ishin dy nga deputetët më të egër kundër Berishës.

  Ndërsa sot janë kthyer në mbrojtësit kryesorë të tij, njëri si deputet e tjera si “gazetare”.
  64 katshi i salihut me dy kelyshet e tij shkelzen e argita po vazhdon punimet,resorti ne Spille i edi palokes me lejen nga rama,zhurma per salihun nga dunbabistat e serbit salih cfare kerkojne tani,qe salihu mos te denohet,por rruga qe spak po ndjek do e coje salihun ne denim nga gjykata

 3. Tym e flakë në Kuvend. Zjarr nga podiumi i partisë. Kercënime e shfryrje dufi nëpër mikrofona…, por qetësi nëpër rrugët e Shqipërisë. Stina vjeshtore e politikës ka hyrë më e gjallë se kurrë. Merita nuk i shkon askujt tjetër përveç…SPAKUT! Papritur hetimi i prokurorisë speciale mbi ish-kryeministrin Berisha,vetem zgjedhjet e reja e shpetojne vendin nga salihu i klanit mafioz Trusti i Geshtenjave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *