• |
ide | kryesore

Flakadan dhe karrige të rrëzuara në Kuvend, Berisha: Mosbindje civile, grevë e përkohshme

Lajme, Të funditIsh-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar pas situatës kaotike të krijuar në Kuvend, ku u ndezën flakadan dhe u rrëzuan karrige, se kjo ishte një formë greve. Ai theksoi se mazhoranca me votimin e projekligjeve në Kuvend, pa debat, tregoi fytyrën e vet.

““Ju patë sot reagimin me forma civile të mosbindjes civile dhe një grevë të përkohshme. Grevë-protesta në parlament nga deputetët e opozitës me kërkesën e prerë të rikthimit të të drejtave të tyre kushtetuese. Ne nuk heqim dorë. Nuk kemi autorizim nga zgjedhësit tonë që të jemi si marioneta në aktivitetin tonë parlamentar. Mazhoranca tregoi fytyrën e vet, vetëm miratim nuk është ai. Kërkojmë Parlament normal”, deklaroi Berisha.

Ai deklaroi se kryeministri Edi Rama i ka mohuar opozitës kërkesën kushtetuese të firmosur me 35 firma deputetësh për ngritjen e 8 komisioneve hetimore parlamentare duke shtuar se “jemi opozita e të drejtave të mohuara si kurrë ndonjëherë në 32 vite”.

“Kjo kërkesë nuk është në vullnetin e pseudomazhorancës. Kjo kërkesë diktohet nga Kushtetuta si detyrim për ngritjen e komisioneve sapo të mblidhen 35 firma apo të firmosë një e katërta e parlamentit. Kjo kërkesë nuk mund të mohohet kurrë. Kjo kërkesë mohohet sepse ne epiqendër të këtij hetimi, pa diskutim do vendoset edhe Edi Rama”, tha Berisha.

 17 Comments

  1. As Talebanet dhe As Palestinezet (shefi juaj eshte me cifutet kriminele) nuk jane mbetje, por njerez te denje te ketij planeti. Botekuptimi yt eshte prej mbeturine qelbesire te diktatures..

 1. “Kush është ai që do të gjejë pak zam (ngjitës) që t’ua hedhim atyre karrigeve ne, që po të ulen të ngelin aty””, dëgjohet të thotë Berisha.

 2. Jepi o bishe, je ntdrejten tende. Kush nga ju bythqira hipokrit ka ndenj si pule kur ka pa familjaret qe i rrezikohen te burgosen. Apo ju i beni me sms mhb nuk beni rremuje💶💶💶

  1. Dakort.Po kush??? Kjo është dilema. Sepse s’ka kush ti ngrejë në protesta njerzit veç Berishës. Por ka një mundësi që ti ngrejë Basha!!!!

   1. Te kuptoj edhe ty, por kam pershtypjen qe ky po mban edhe opoziten peng..duke bere te sigurte qe do fitoje gallofi edhe ne 2025. Me vjen ere e qelbet akordesh politike

 3. Ne kohe te Sales, meritoje te vriteshe kur kaloje nje gardh. Tani grushtat jane kthy ne “civilitet”. Sa per te drejten e opozites per te ngritur komisione, e peme se ku e kishe futur.

  Kur del ky te mbroje Kushtetuten, eshte njesoj sikur te dale kurva per te mbrojtur virgjerine!

  Bajga

 4. Njeriu që shfaqej me levë në dorë kundër Berishës vetëm një vit më parë, sot proteston krah tij pas hallit familjar që e ka gjetur me drejtësinë.

  Interesant është fakti, se ai dhe Grida Duma, atëhere ishin dy nga deputetët më të egër kundër Berishës.

  Ndërsa sot janë kthyer në mbrojtësit kryesorë të tij, njëri si deputet e tjera si “gazetare”.
  64 katshi i salihut me dy kelyshet e tij shkelzen e argita po vazhdon punimet,resorti ne Spille i edi palokes me lejen nga rama,zhurma per salihun nga dunbabistat e serbit salih cfare kerkojne tani,qe salihu mos te denohet,por rruga qe spak po ndjek do e coje salihun ne denim nga gjykata.takohemi me 6 nentor salih serbi

  1. Kur flitet per kurva neper evrope jne nga pjesa tjeter e vendit jo nga malesia, e nisur qe ne 90-91! o ti kurve e oresn 14:34

 5. Tym e flakë në Kuvend. Zjarr nga podiumi i partisë. Kercënime e shfryrje dufi nëpër mikrofona…, por qetësi nëpër rrugët e Shqipërisë. Stina vjeshtore e politikës ka hyrë më e gjallë se kurrë. Merita nuk i shkon askujt tjetër përveç…SPAKUT! Papritur hetimi i prokurorisë speciale mbi ish-kryeministrin Berisha,vetem zgjedhjet e reja e shpetojne vendin nga salihu i klanit mafioz Trusti i Geshtenjave,sa per kurva e kucka e ka treguar Sheqerja e salihut kur e shkerdheu partizani serb me mbiemer Karaxhic dhe lindi salihu vllezer me nene salih e karaxhic,shikoni fotot e te dyve dhe kuptoni gjithcka nga kurvat maloke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *