• |
ide | kryesore

Para dhe pas bombardimeve, imazhe satelitore që tregojnë shkatërrimin në Gaza

Lajme, Të funditDisa imazhe satelitore thuhet se tregojnë shkatërrimin pas një sulmi ajror izraelit në Jabalia. Imazhet, të publikuara nga Maxar Technologies, tregojnë ndërtesa të rrafshuara në Jabalia pas sulmit.

Të tjerë imazhe tregojnë aktivitetet ndërkufitare në pikën kufitare Rafah ku civilët filluan të largoheshin nga Gaza për në Egjipt. Ndërsa të tjera tregojnë një depo ndihme të OKB-së pranë Khan Yunis e cila thuhet se ishte grabitur.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *