• |
ide | kryesore

“Të armatosur në Kuvend”, Garda e Republikës hedh poshtë akuzat e opozitës

Arkiva, Lajme, Të funditPas akuzave të Sali Berishës dhe kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi për gardistë të armatosur në ambientet e brendshme të Parlamentit dhe selisë së Kuvendit, reagoi Garda e Republikës duke e hedhur poshtë këtë pretendim.

Garda thekson se asnjë prej punonjësve të saj nuk ka qenë i armatosur.

Lexo më tej: Kriza në Kuvend, investim i Ramës për të eleminuar opozitën 

REAGIMI 

Lidhur me pretendimin e disa deputetëve të opozitës, se punonjës të Gardës në seancën parlamentare kanë qenë me armë në sallë, Garda e Republikës sqaron se:

Ky pretendim është tërësisht i pa vërtetë.

Asnjë prej punonjësve të Gardës së Republikës, siç parashikon baza ligjore në fuqi, nuk ka qenë i pajisur me armë zjarri brenda sallës ku zhvillohen punimet.

Garda e Republikës mbetet e vendosur të ushtrojë gjithë përgjegjësitë dhe detyrat e ngarkuara, në funksion të garantimit të ligjit.10 Comments

 1. Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union
  Fuck european union

  1. Aq here sa e ke shkruar ti i paloqja ioers 15:49 nuk ja ben dot se ata jane shume, ndersa EU eshte shume ,e ta çan fare , o lamash!

 2. Tym e flakë në Kuvend. Zjarr nga podiumi i partisë. Kercënime e shfryrje dufi nëpër mikrofona…, por qetësi nëpër rrugët e Shqipërisë. Stina vjeshtore e politikës ka hyrë më e gjallë se kurrë. Merita nuk i shkon askujt tjetër përveç…SPAKUT! Papritur hetimi i prokurorisë speciale mbi ish-kryeministrin Berisha,se shpejti zgjedhje te parakohshme dhe salihu me te tijet perfundimisht ne shtepi

  1. Nqs kjo qenka menyra atehere sa me shume protesta dhe me brohoritje kunder EUROPENIS UNION bashke me sorosaq bythqirin

 3. Po pse do t’a pranojnë ata. E si do thonë po është e vërtetë. Atyre dhe t’jua marrësh armën do të thonë që s’është e imja por e atij që ma gjeti!!!

 4. Pastaj në fund të 30 minutëshit, dikush i kujton se duhet t’i çojë dhëndrit supë në burg, dhe se ajo vajza e pret të hënën në SPAK. Këtu Berisha harron që e ka përmbysur pushtetin dhe ulërin se do futet në grevë urie.

  Kjo është zgjidhje e mirë, se nuk ka nevojë që familja të çojë supë dhe në burg, dhe në grevë. Si salihu me 21 janar qe mblodhi gezhojat e gardes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *