• |
ide | kryesore

VIDEO/ Gardisti i rrëmben Salianjit tymuesen nga duart

Arkiva, Lajme, Të funditSalla e kuvendit sot është përfshirë nga kaosi, pasi opozita ka tentuar të bllokojë seancën në shenjë proteste për refuzimin e komisioneve hetimore. Për këtë janë hequr karriget e deputetëve të mazhorancës, ka pasur përplasje fizike në sallën e kuvendit dhe janë hedhur tymuese në sallë. Por një nga momentet më pikante të protestës ishte kur gardistët i vodhën flakadanin Ervin Salianjit që kishte zaptuar foltoren. Video më poshtë:3 Comments

  1. “Kush është ai që do të gjejë pak zam (ngjitës) që t’ua hedhim atyre karrigeve ne, që po të ulen të ngelin aty””, dëgjohet të thotë Berisha.

  2. Njeriu që shfaqej me levë në dorë kundër Berishës vetëm një vit më parë, sot proteston krah tij pas hallit familjar që e ka gjetur me drejtësinë.

    Interesant është fakti, se ai dhe Grida Duma, atëhere ishin dy nga deputetët më të egër kundër Berishës.

    Ndërsa sot janë kthyer në mbrojtësit kryesorë të tij, njëri si deputet e tjera si “gazetare”.
    64 katshi i salihut me dy kelyshet e tij shkelzen e argita po vazhdon punimet,resorti ne Spille i edi palokes me lejen nga rama,zhurma per salihun nga dunbabistat e serbit salih cfare kerkojne tani,qe salihu mos te denohet,por rruga qe spak po ndjek do e coje salihun ne denim nga gjykata,ketij karit salihajnat i thote salihu kopjo albin e kurtajve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *