• |
ide | kryesore

Transportonte dru të prerë ilegalisht, procedohet 43-vjeçari në Kukës

Lajme, Të funditNjë 43-vjeçar në Kukës është proceduar penalisht pasi u kap duke transportuar me furgon një sasi drush për zjarr, të prerë në mënyrë të paligjshme.

Ndalimi i tij u bë në vendin e quajtur “Varrezat e qytetit”, teksa transportonte me furgon, 4 m3 dru për zjarr. 43-vjeçari do të procedohet penalisht për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”.

Njoftimi i policisë:

Kontrolle të shtuara nga Policia, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve kundër mjedisit. U kap duke transportuar me furgon, një sasi drush për zjarr, të prerë në mënyrë të kundërligjshme, procedohet penalisht 43-vjeçari. Sekuestrohen furgoni dhe 4 m3 dru pa dokumentacion.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kukës, në vijim të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e krimeve kundër mjedisit, në vendin e quajtur “Varrezat e qytetit”, kapën shtetasin S. C., teksa transportonte me furgon, 4 m3 dru për zjarr, që dyshohet se janë prerë në kundërshtim me ligjin.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin S. C., 43 vjeç, për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”. Lënda drusore pa dokumentacion dhe furgoni që drejtonte 43-vjeçari, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *