• |
ide | kryesore

Protestë pro-Palestinës/ Nuk u lejuan të marshonin, qytetarët përplasen me policinë

Arkiva, Lajme, Të fundit
ProtestëDhjetëra qytetarë janë mbledhur sot në sheshin Skëndërbej në një protestë ku dhanë mesazhet e tyre në mbështetje të Palestinës.

Gjatë tubimit u bë thirrje për ndalimin e luftës, ndalimin e masakrave, gjenocidit dhe spastrimit etnik që po bëhen ndaj popullit palestinez në Gaza. Ndërkohë, në protestë nuk munguan as përplasjet me policinë, pasi këta të fundit penguan marshimin e qytetarëve në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Thirrjes për protestë iu përgjigjën më mijëra qytetarë nga mbarë Shqipëri, ku me pankarta në duar dënonin krimet ndaj të civilëve. Në nisje të protestës u realizua një dokumentar që pasqyronte realitetin në Palestinë. Gjatë tubimit u bë thirrje për ndalimin e luftës, ndalimin e masakrave, gjenocidit dhe spastrimit etnik që po bëhen ndaj popullit palestinez në Gaza.

Qytetarë të ndryshëm shprehën përjetimet lidhur me situatën, por gjithashtu treguan se kanë të afërm të cilët tanimë janë pjesë e situatës e cila ka nevojë për frenim dhe paqe.15 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Debilave nuk ua ndjen për veten e vet, gënjehen me pare arabe dhe janë qorruar për të parë genocidin antishqiptar ku në 10 vjet janë shpërngulur ME FORCË, nga sekti i rilindjes mbi 700 mijë njerëz, aq sa serbia nuk mundi ti largojë nga 1912 deri në 1955

   1. Kush i ndal te protestojne?
    Zgjedhin te heshtin, largohen, te bejne militantin fanatik, te bejne kompromise ne kurriz te demokracise.
    E demokraci eshte fjala e lire, te protestosh kunder cdo qeverisje qe cenon interesat e qytetareve.

    Ndaj nuk ke pse paragjykon askend qe proteston ne ate qe beson sakohe qe ketu ka vdekur fryma e protestes.

  2. Per Kosoven vec kur ka ndeshje futbolli kendojne kengen.
   Ata pak qe reagojne etitekohen si nacionalista, folklotista.

  3. Këta jane primitiv barbar Turq shqip foles. Nuke kane Fare të bën me Shqiprine 🇦🇱🇮🇱🇺🇦🇺🇲🇪🇺

 1. Sipas nenit 231 të Kodit të Procedurës Penale, në rastet kur ka shkelje të masave të sigurimit, gjykata mund të vendosë një masë tjetër me të rëndë.

  “Në rast shkelje të detyrimeve që lidhen me një masë sigurimi, gjykata mund të vendosë zëvendësimin ose bashkimin me një masë tjetër më të rëndë, duke mbajtur parasysh rëndësinë, motivet dhe rrethanat e shkeljes.O xhihadistet shqiptare shikoni videon ku Hamas vrau 250 te rinj qe po festonin,pse nuk kerkuat te merte pjese dhe kryetari i xhihadit salih karaxhic berisha

  1. Beni protesta kunder hajduteve o budallej, leini terroristet se edhe Evropa nuk I sheh mire keto protesta. Shihni te merni ato 100 euro qe ju dergojne ne muaj refugjatet e rrini , mbushni barkin me buke,mos hani mut.

 2. Mijera hebrenj ne Amerike po protestojne fuqishem kunder genocidit ne Palestine.

  Protestues qe denojne sulmet e Hamasit,
  por duke iu referuar rrenjeve te konfliktit, denojne politiken shumevjeçare te debimit me dhune te palestinezeve nga tokat e tyre, masakren nga shteti izraelit te civileve nen justifikimin e goditjes ndaj Hamasit.

  Miliona njerez ne bote e shohin kete genocid si projektin qe ka mbjell me vite urrejtje,
  ka ushqyer terrorizmin.

  Ndalja e ketij genocidi do mbjelle paqen dhe bashkejetesen mes izraeliteve e palestinezeve.

 3. Nese Proteston kunder qeverisjes- je shpellar, je injorant, je berishist…

  Protestojne studentet- jane parazit, jane te Likes, jane Sales….

  Protestojne minatoret- as ja ndjej kujt te afrohet…

  Nese proteston Pro Kosoves, kunder presionin qofte edhe te aleateve qe detyrojne Kosoven te bej leshime perhere e marr vendime ne dem te saj,

  Je kunder paqes e harmonise ne Ballkan, je i prapambetur,…

  Je kunder vrasjes se civileve nga Hamas, por je kunder edhe vrasjes se civileve nga shteti izraelit, je terrorist, me Hamasin, Arab…

  Ja keshtu mbytet , vritet, fryma Reagimit njerezor ndaj padrejtesive.

  Duke paragjykuar e etitekuar ata qe te pakten marrin mundimin te protestojne.

  1. Në parim ke të drejtë, por një popull që nuk ka respekt për veten e tij, nuk mund të respektojë popujt e tjerë. e bëjnë se janë të indoktrinuar ose nga feja ose nga politika, por besoj nga të dyja bashkë.

   1. O popull protestoni njehere per te ardhem tuaj, per femijet tuaj qe rilindja ua degdisi rrugeve te botes .
    O popull injorat, prisni bangkadeshasit te bejne proteste per ju?!
    Genocidi qe poben Edi Rama ne kete vend eshte katastrofik, synon shuarjen e shqiptareve vetem qe te pasurohet ai me hajnat e tij.

 4. Njerezit qe jane kunder protestave te tilla, jane kafshe argumentat e te cileve nuk ka pse te merren seriozisht. Shqiperia per fat te keq, eshte mbushur me nje tufe majmunash dhe pak njerez. Aq influence kane kta majmuna prej numrit, sa edhe ata pak njerez qe jane ose do lene pyllin, ose do de-evolojne nga homo sapiens ne erectus derisa ne fund fare te mbushen me lesh si shimpaze dhe gorilla.

  1. ata nuk dinë ç’të bëjnë me jetën e tyre që u ka ikur 32 vite kot pas këtij njeriu fals, që i u është shitur për i ndershëm dhe po gjykohet për 17 kulla, (të tetëmbëdhjetën e ka në proces), u është shitur trim e shkon si lepur, u është shitur burrë shteti dhe sillet si anëtar i Intifadës, u është shitur si i paprekshëm dhe përgjërohet gjithë ditën mos ta marrin as në pyetje.

   Pikëpyetja e vetme është se çfarë ndodh me këta njerëz po shkoi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *