• |
ide | kryesore

“Je një cigan”. Vlahovic i përgjigjet fyerjeve të ish-tifozëve të tij: “Emocionet errësojnë inteligjencën”

-Instant, Sport, Video
vlahovicEdhe një herë Dusan Vlahovic u vu në shënjestër të ofendimeve raciste nga ata që dikur ishin tifozë të tij: ata të Fiorentinës. Lojtarit të Juventus iu desh të dëgjonte thirrjen “Je një cigan” që vinte nga tribuna e Franchi. Serbi madje përjetoi momente tensioni kur tentoi t’u afrohej personalisht mbështetësve të Violës në fund të ndeshjes. Në këtë pikë, numri 9 i Juventus vendosi të përgjigjet në rrjetet sociale duke treguar zhgënjimin e tij për atë që ndodhi: “Pavarësisht situatës, mos lejoni që emocionet tuaja të mposhtin inteligjencën tuaj”, nënvizoi Vlahovic, i cili e kishte përshëndetur daljen në fushë me duartrokitje sarkastike.

FISHKËLLIMA E FYERJE RACISTE NDAJ VLAHOVIC

Që në momentin e hyrjes në fushë, në minutën e 68′, serbi u mbulua me fishkëllima dhe ofendime raciste nga disa tifozë të Fiorentinës. E i njëjti skenar vazhdoi edhe pas fishkëllimës së fundit.

Lexo më tej: Video/ Miretti e mur difensiv: Juventus bastis në Franchi e mbetet me hapin e Inter

“HERËN TJETËR DO FITONI”

Kështu, numri 9 i Juventus iu përgjigj me të njëjtën mënyrë ish-tifozëve të tij: “Herën tjetër do fitoni”. Kështu ironizoi Dusan Vlahovic ata që dikur e mbështesnin. Serbi, duke u futur në sektorin e vizitorëve, iu përgjigj pritjes së ashpër të tifozëve në Franchi ndaj tij.

@bordo_campo Dusan vlaovich ai tifosi Fiorentini “prossima volta vincente” #fiorentina #juventus #dusanvlahovic #dusan #serieA #calcioitaliano #football #tiktoksports #allegri #chiesa ♬ suono originale – Bordo campoLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *