• |
ide | kryesore

Marrëveshja për refugjatët/ Paralajmërohet protesta e parë kundër marrëveshjes

Arkiva, Lajme, Të funditProtesta e parë kundër marrëveshjes për strehimin e dhjetëra mijëra emigrantëve ilegalë mes Shqipërisë dhe Italisë është paralajmëruar ditën e sotme.

Lexo më tej: “Lëvizja e paturpshme e Ramës”/ Kritikat e shtypit italian për marëveshjen me Melonin 

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e qeverisë italiane, Georgia Meloni firmosën një marrëveshje mes dy vendeve, sipas të cilës në Shqipëri do të priten në dy kampe mbi 30 mijë emigrantë ilegalë që shpëtohen në det.

Lexo më tej: Shqipëria si “modeli Ruanda”, Rama si Pol Kagame 

Në posterin e protestës organizatorët paralajmërojnë se ky tubim mbahet kundër “kthimit të Shqipërisë në depo të vendeve të mëdha evropiane”. 22 Comments

 1. Po qe se e organizon Saliu apo ata hajvanet qe mban perqark…apo me keq Basha: NUK DAL!
  Nqs organizuesit jane shqiptare me nder e me bese: DO DAL NE PROTESTE PER HERE TE PARE QE NGA 1997…!

  1. Nxirr justifikime kot. Rri mos dil ne proteste dhe pas ca pal vitesh do behesh krushqi me Etiopiane. Athere do kete vdek Berisha, Rama mund te jetene burg, po ama ti do jesh gjalle dhe do ndjehesh minoritar ne vendin tend. Tama shprehja per inat te sime vjehrre, shkoj me mullixhiun.

 2. Me sa di une ligjet e vendit nuk lejojne manifestimet e Naziskineve!

  Se qartesisht ky manifestim i paralajmeruar ka nota raciste supremaciste fashiste!

  1. Ngaterroke karin me dollarin ti shpirt…apo nazistet e Agimit te Arte si puna jote me patriotët shqiptarë …

  2. Vendimi I qenit tradhetar ka ngjyra komuniste, vllazerimin e popujve! Ok doç si bir kurve qe je, nje pyetje e kisha; Eshte me e madhe Shqiperia se Italia dhe se kjo nuk ka vend per refugjetet apo duke te njohur se je kunder vendit dhe i pangopur me te kane dhene para e te joshur duke te krehur bishtin si vizionar…ar…ar per kete tradhti qe i ben vendit te shqiptareve,,, o nevojtore e njerezimit?

   1. Po as matematike nuk dini te beni?!

    Eshte e vertete qe Italia si siperfaqe eshte 20 here me e madhe se Shqiperia, por popullaten e ka 25 here me te madhe se sa ajo. Plus 3/4 e territorit e ka malor. Nderkohe qe Shqiperia ka 2/3.

    Pra ne konkluzion, Shqiperia ka me teper hapesire per banor se sa Italia.

  3. Nuk eshte manifestim naziskin por partriot o qen rrugesh.Eshte kunder hajdutit tradhtar qe e trajton Shqiperine si pronen e te jatit………………..! Ta paska thene pergjigjen doçi, o kari polis per ata qe jane kunder shitjes vendit?

  4. Mutin e refugjatëve të drogaxhiut mos harro pa e prenotuar se do të ngelesh vetëm me b…. e racistave, supermacistave , fashistave në gojë .

  5. Pallakari, mutin e refugjatëve të drogaxhiut mos harro pa e prenotuar , se do të ngelesh vetëm me b…. e racistave supermacistave , fashistave në gojë .

 3. Po he..do e drejtoje maqellarsja Bigun?? Po tani që mbaroi lupena si do e shtyjn pa loviland…Po perputhen….po opozita ne kangjella do i grisen xhinsat…po ministret deputete ..ku do e mbushin botix e radhes
  ah o popull pa pik vetëdije, civilizim barkthate, mocal…Prandaj Enveri w mbajti 45 vite

 4. Para 100 vjetesh britanikët mendonin për të sjellë çifutë por mbreti zog as e bisedoi, pra kishte as edhe një gram shans ,pas 100 vjetesh po behemi hale afrikane me 36 mijë burra afrikanë qe skan ndermend me nejt ne kanp po tu refuzohet azili por do çajn telat e do jene rrugëve në shqipëri
  dhe do bejne namin sepse sdo kene as ne honger as me pi e ne skemi as polici me na mbrojt pot polici me na vjedh
  para 3 mije pleqve iranian në manëz deshtoi, policia ishte vari karin!, po para 36 mije burrave afrikanë???
  Thjesht dhe paster do ua marrin në gojë mu te telat e kampit

  Patronazhistet do knaqen me kar afrikan dhe me barkun bosh ama mund të pinë spermë afrikanëve kur bëjnë gojore si plarent ndreca

  Rama do vrare nuk do shporrur por do vrare qe te mos i shkojë ndërmend kujt që të sillet si rama me këtë vend. Ose të ulin kurrizin e ti qijnë afrikanët dhe rama të bëjë para

  Ky eshte rrezik per gjithë shqiptaret, pranvera erdhi afrikanët me libra dhe trendaafila në dorë janë tek porta, po vijnë për ty dhe familjen tënde!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *