• |
ide | kryesore

Arrestohet edukatorja që dhunoi barbarisht 3-vjeçaren

Arkiva, Lajme, Të fundit
edukatorjaFill pas kërkesës së prokurorisë, e cila kërkoi ‘arrest me burg’, edukatorja Majlinda Dehima është vënë në pranga.

Dehima akuzohet se dhunoi barbarisht 3-vjeçaren në kopshtin privat, duke i thyer asaj dhe këmbën. Prokuroria ka ngritur ndaj edukatores së kopshtit Stinët akuzën e ‘keqtrajtimit i të miturit’.

Lexo më tej: Dhunoi 3-vjeçaren në kopsht, prokuroria kërkon burg për edukatoren 

Ngjarja në fjalë solli indinjatë të madhe në opinion publik. Ngjarja bëhet edhe më e rëndë për faktin se ka dyshime që u tentua të mbahej e fshehtë. Sakaq, dy oficerë policie janë nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. AMP sqaroi sot se ka dyshime se punonjësit e Policisë nuk kanë kryer veprime të plota hetimore për vënien para përgjegjësisë ligjore të personave që kanë kryer keqtrajtimin e të miturës. Aktualisht para Ministrisë së Arsimit po mbahet një protestë nga shoqëria civile dhe qytetarë, të cilët kërkuan burg për edukatoren dhe kontrolle të rrepta të kopshteve private.2 Comments

  1. edhe edukatorja ka qene femije dikur dhe e kane bere me crregullim personaliteti

    pune muti eshte kjo pune

    nuk ka faj njeriu pse ka crregullim personaliteti qe nuk sherohet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *