• |
ide | kryesore

Kampi i emigrantëve/ Qytetarët e Lezhës në protestë: Asnjë konsultim me ne

Arkiva, Lajme, Të funditQytetarët e Lezhës kanë protestuar pasditen e së enjtes në pedonalen e qytetit kundër kthimit të Shëngjinit dhe Gjadrit në qendër pritëse për 36 mijë emigrantët që do të vijnë nga vendet e Afrikës. Të indinjuar, qytetarët lezhianë shprehen se nuk është bërë asnjë konsultim publik me ta, nëse janë apo jo dakord për vendosjen e emigrantëve në një nga pikat më të bukura turistike të qarkut Lezhë.

Me pankarta në duar qytetarët marshuan drejt përmendores së Atë Gjergj Fishtës, duke u shprehur se dikur në këtë vend kanë kuvenduar princat e mbledhur nga të gjitha trojet shqiptare, ndërsa sot po kthehet në një kamp emigrantësh, pa dëshirën e tyre.

Ndër të tjera, ata theksojnë së nuk janë kundër mikpritjes së tyre, por kërkojnë një ndarje proporcionale për vendosjen e tyre edhe me qytete të tjera portuale, si Durrësi, Vlora apo edhe Saranda, të cilat janë edhe më afër me portet italiane.9 Comments

 1. votoni PS(pidhin e semes).jam jugor e kam votuar gjitnmone PD,jo se eshte me e mira,por se nga te kuqte kam alergji. Jane thjesht kriminel e antikombetare.edhe 1000 jete te kisha,asnjehere nuk do te votoja monstrat.

  1. Ju legena te komunitetit lezhjan e pronar hotelesh ne Shengjin..Nuk duhet te kishit len Pjerin ndreun te hynte ne zyr. A e pate si ju provokoi duke then se nuk e keni kuptuar hic mareveshjen

 2. Kush pjerdh per ju. Ne kemi pushtetin dhe bejme cfare te na doje kokrra e qejfit ne
  Shqiperi. Po nuk u pelqeu ikni e na lironi vend .

  1. Ti i pirdh pirdhit, ta kuptoj sarkazmen therrse dhe ke gjetur nje menyre tecsifistikuar per te shorehur pakenaqesine. Mire do ishte te ishim te gjithe ne nje front me shorehje dhe mendime te qarta per depertuar edhe te ata qe nuk e kuptojne sarkazmen fine!

  2. Ti i pirdh pirdhit, ta kuptoj sarkazmen therrse dhe ke gjetur nje menyre te sofistikuar per te shprehur pakenaqesine. Mire do ishte te ishim te gjithe ne nje front me shprehje dhe mendime te qarta per depertuar edhe te ata qe nuk e kuptojne sarkazmen fine!

  3. Po mor i pa emer i ores 20:29 keni pushtetin po thu po si e keni e din ti se çfare bete me zgjedhjet duke bkere vota me leke krimi e duke shantazuar e bere lloj lloj veprimesh per te mbajtur pushtetin siç po thu megjithate nuk ja u ka bere pidhi mamit e motres qe te talleni me Shqiperine . Ne fakt te duhen kokezinjte te shkerdhejne familjen e rracen tende o ripjerdhes e pederast e dylber mbaji te zinjte se e kane rroten te modhe e te kenoq motren, mamin , dhe grune dhe ty ke sumatriçja .

 3. O ju te Lezhes mos guxoni te zini ne goje Vloren gjer ne Sarande me gjithe Himaren brenda, si kujtoni ju se afrikanet i prume kot te ju.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *