• |
ide | kryesore

Opozita ndez tymuese në seancë/ Nikolla përjashton nga Kuvendi Saimir Korreshin

Lajme, Të fundit
Parlament, KuvendNdërsa kryetarja e Parlamentit, Lindita Nikolla nisi seancën plenare duke lexuar projektligjet që do të hidhen në votim, deputetët e opozitës ndezën tymuese në sallë për të pamundësuar seancën.

Në këtë moment, deputeti Saimir Korreshi ndezi një tymuese duke mbushur sallën me tym.

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla e ka përjashtuar nga seanca e Kuvendit, duke i kërkuar të largohet nga salla.3 Comments

  1. Po pse, moj shoqe leshverdhe, me perjashtime zgjidhen situatat?

    Edhe pushtet absolut per vete dhe etike sjelljeje nga opozita, nuk mund te pretendoni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *