• |
ide | kryesore

Vetëm 20 minuta zgjati/ Mbyllet seanca plenare për sot

Lajme, Të funditVetëm 20 minuta ka zgjatur seanca e sotme plenare në Kuvend. Mes tymit të flakadanëve dhe karrigeve të mbledhura para Foltores, maxhoranca kaloi disa projektligje me 78 vota, të gjitha nga e majta.

 

 

 

Ndërkohë edhe sot në Kuvendin e Shqipërisë situata ishte një kaos, ku deputetët e opozitës bllokuan foltoren duke kthyer karriget përmbys, si dhe hodhën tymuese.3 Comments

  1. Kur nuk i jep asnje mundesi opozites te mbroj te drejtat e saj parlamentare, cdo reagim i saj eshte normal.

    Thelbi eshte se ai parlament eshte nje cirk ku kryekllouni Rama ben ligjin si i do qejfi.

  2. Moterqirajt i kane ngjare mamave qe benin cirk neper bunkera dhe zyra sekretaresh. Uleriu ne bythe te nikopeleshpubisi.

  3. ramacirk ramakuvend

    nuk ka 78 vota por ka 74 ,dhe 4 i ka te nongrates tom doshit , i cili ne te verteten e madhe eshte vrases dhe mafioz

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *