• |
ide | kryesore

Video/ Maska e tuta përgjakura: protesta tronditëse e tifozëve të Sociedad

-Instant, Sport, Video
SociedadTifozët e Real Sociedad lanë dashur të dërgojnë një mesazh të qartë, duke përfituar nga vitrina që mund të sigurojë vetëm futbolli ndërkombëtar. Baskët janë pozicionuar kundër bombardimeve në Rripin e Gazës. Tifozeria e organizuar e Sociedad zhvilluan një protestë tronditëse me maska e tuta “të përlyera me gjak”. Tribuna u mbulua me shumë flamuj palestinezë dhe këto imazhe bënë xhiron e botës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *