• |
ide | kryesore

Mourinho tallet me spanjollin e Lazios Pedro: “Mund të bënte not, hidhet si në pishinë”

-Instant, Sport
PedroTrajneri i Romës Jose Mourinho sulmon arbitrin Massa për menaxhimin e kartonëve. Tërbimit të portugezit nuk i shpëton as Pedro për zakonin e tij për tu hedhur lehtësisht. Përgjigja nga fronti bardhekaltër nuk vonoi, me fjalët e Cataldi: “Mourinho gjithmonë flet për tituj, mendoj se Pedro ka fituar diçka më shumë se ai”.

“Prapa kemi vetëm këta, nuk kemi të tjerë – shtoi Mou -. Kur arbitri e aplikoi këtë kriter vetëm me ne, duke dhënë dy të verdhë në 20 minuta dy qendërmbrojtësve, ai na vuri në vështirësi. Gjithçka ndryshoi sepse Karsdorp Më duhej të thosha kurrë mos u hidhni mbi Marusic, përndryshe Mancini do të kishte probleme me Pedro-n. Pse? Unë e njoh atë… Pedro është një lojtar i shkëlqyer, por ai mund të kishte bërë not, sepse ai është dikush që hidhet në pishinë në mënyrë fantastike mënyrë.”

Lexo më tej: Video/ Lazio e pafat, Luis Alberto ndalet nga shtylla: me Romën mbyllet në barazim me sherr në fund

Përgjigja nga fronti bardhekatër nuk vonoi. Ishte Cataldi ai që u përgjigj me të njëjtën mënyrë: “Mourinho flet gjithmonë për tituj, mendoj se Pedro ka fituar diçka më shumë se ai”.

Filozofia e José Mourinho është shumë e thjeshtë, pothuajse e vetëkuptueshme. Është më mirë të marrësh një pikë kundër një kundërshtari të drejtpërdrejtë për zonën e Champions League sesa të humbasësh dhe të lësh tre. Këtë herë portugezi nuk ngurroi të bënte goditjen klasike ndaj arbitrit për kartonët e verdhë të shënjestruar. Por Special One bëri edhe ironi ndaj një kundërshtari, Pedro, për aftësitë e tij në zhytje.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *