• |
ide | kryesore

Shkresa/ Kryetari i Bashkisë së Kuçovës rezulton i dënuar në Greqi

Lajme, Të funditKryetari i Bashkisë së Kuçovës, Kreshnik Hajdari rezulton i dënuar në shtetin grek. Në përgjigje që Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, rezulton se Hajdari është dënuar me dënim të formës së prerë nga Gjykata e Shkallës së Parë në Janinë.

Sipas vendimit, Hajdari është dënuar me 4 muaj burg, dënim i cili është konvertuar në gjobë me vlerën e 1500 dhrahmive, vendim i marrë më 23 qershor të vitit 1999.

Vendimi i Zyrës së Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme tanimë është në “duart” e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, i cilit pritet që gjatë mbledhjes së të martës të vendosë për mandatin e socialistit Hajdari, i cili u rizgjodh për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Kuçovës më 14 maj.

 3 Comments

  1. Kto bastardet e haremit te kurvit po vjedhin miliarda dhe nuk pjerdhin per ligj as per asgje.
    Ju thoni 1500 dhrahmi te ksaje pabukses.
    Skeni pare gje akoma!
    Bushtra voteshitese.

  2. Bobo, i shkreti, per 15 mij dhrami i kerkojn tani te japi doreheqjen. Bejeri me dy vrasje ne kurriz, u kap me presh ne dor duke bler vota, dhe keta parp duan qe ta bejn me se sben kryetar bashkie. Kete qe ka qen refugjat dhe si shumica e shqiptareve eshte kap per kalim te paligjshem kufiri, dumbabistat e duan kurban, ta varin ne shesh. Ndersa Bejlerin, dumbabistat e duan hero, ti bejn bustin ne mes te Himares. Dumbabistat jan me te rrezikshem se enveristat se te pakten enveristat ishin dhe nacionalista. Kurse dumbabistat me shum duan Salin sesa Shqiperin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *