• |
ide | kryesore

Dosja “CEZ-DIA”, deputeti socialist Agron Çela paraqitet në SPAK

Lajme, Të fundit
AgronDeputeti socialist Agron Çela është paraqitur mëngjesin e kësaj të martë në SPAK.

Çela dyshohet se ka pasur një kompani që ka pasur marrëdhënie kontraktuale e Kastriot Ismailajn, ish-bosin e DIA-s dhe pritet të japë shpjegime për transaksionet ekonomike të kryera.

Deputeti Çela ishte paraqitur fillimisht gjatë ditës së djeshme në SPAK, por për një ndryshyim orari, marrja e tij në pyetje do të bëhet sot, ndërkohë që më herët janë pyetur për nkëtë çështje disa personazhe të njohur të politikës.4 Comments

  1. Po prandaj iku nga PL se ka bo noi gjo duke menduar se do t’a mbrojë Rama. Me siguri i është premtuar mbështetje dhe kusht ka qenë kalimi të PS. Aq ishte puna. Tani që kaloi te PS e shitën menjëherë te Spak. Kështu funksion rilindja. Të shfrytëzon Rama duke të shtrydhur si limon e pastaj të shet.

  2. Kujtojmë se pas vrasjeve të 21 Janarit Sali Berisha pengoi prokurorinë të hetonte duket mos dorëzuar gardistët përgjegjës. Ai madje e cilësoi kryeprokuroren Ina Rama si lavire dhe ish-presidentin Bamir Topi si horr.

    Sot në opozitë është e kuptueshme që Berisha nuk mund të pengojë asgjë. Vetëm në rastet kur e thërret drejtësia dhe nuk paraqitet.

  3. Mire do te ishte me t’pyte Kafen e Madhe pse e shembe? C’projekt ka bere Artan Shkreli aty, qe e shkaterruat me fadrome ate veper te Kole Idromenos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *