• |
ide | kryesore

Zëdhënësja e Bashës e krahason Sali Berishën me Hamasin

Arkiva, Lajme, Të fundit
SaliZëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina u shpreh se Sali Berisha po përdor demokratët si mburojë, njësoj siç bën Hamasi.

Në përgjigjen ndaj ish-kryeministrit, pasi ky i fundit hodhi akuza ndaj Lulzim Bashës, Karabina bën krahasimin me Hamasin, organizatën terroriste në Gaza ndaj së cilës bien akuza të forta se përdor civilët e thjeshtë si mburoja njerëzore.

Pra se Berisha po i fshihet drejtësisë dhe po përdor demokratët si mburojë.

“Sali Berisha bën mirë të shkojë të përballet me drejtësinë dhe mos të fshihet si struci.

Të shkojë të provojë së është i pafajshëm dhe mos përdorë demokratët si mburojë, njësoj siç bën Hamasi.

Sali Berisha është sot person i padëshiruar në SHBA dhe Britani të Madhe.

Për hallin e tij personal ka dy vjet që së bashku me Edi Ramën, mundohet të dëmojë PD-në, në këmbim të kullave të familjarëve të tij.

Hallet dhe makthet e non gratës nuk i zgjidh dhe as do t’i zgjidhë me mashtrim të gatuar në kazanin e përbashkët me Edi Ramën dhe të servirura në mediat e paguara me paratë e krimit dhe të korrupsionit.” – u shpreh Karabina. ©LAPSI.AL 26 Comments

 1. Hupu moj rospi idiote se Saliun e do Populli i vet dhe i gjith mbar Kombi.
  Shkoni ” ju” mbeturinat ke shuurra e rames qe esht bythlepirs i vucicicit

  1. Avash avash ti e dashka populli. Dumbabistat nuk jan populli, jan nje tuf evenristash qe mendojn se jan demokrat vetem se kan ndryshu liderin suprem. Populli ja ka dhen pergjigjen Saliut. Ca tu besh dumbabistave qe duan te shkojn ne varr me te. E bashkoi PD Saliu se keshtu tha kur erdhi, apo vari karin tani ka halle te tjera. Tani ka nis revolucionin e kullave.

   1. ata qe votojne pidhin e semes ose shkurt ps,jane pjesa injorante e barkthareve,e te tjeret kelyshet,pasardhes te qenve te sistemit famekeq komunist.fara me e ndyre antihumane e prodhuar ndonjehere .

   2. E bashkoi PD-ne , me perjashtim te Bashes me alibeun. Kjo fyçka perpiqet si bole te keqinformoje, por kot fare.

 2. Oj kare, mbas VULËS, GJYKATAVE, DHE RILINDJES, fshiheni ju kurva sepse jeni provuar të paktën në 2 zgjedhje pas reikthimit të Berishës e ju nuk mund të merrni as një deputet ose përfaqësues

 3. Per demokratet e ndershem ky eshte pertej Hamasit. Per sahanlepiresit dhe fanatiket e semure qe shohin endrra pushteti duke u ul ne karriket e qeverise ky eshte Legjenda.

 4. Ky z. Berisha se bashku me megahajdutin Meta dhe kryehajdutin e krye horrin Edi Rama jane treshja me famekeqe e ketij vendi. Nuk kane lene gje pa i bere ketij vendi. Vjedhur,vrare dhe cdo gje per keq.

 5. E tha mire ai trekenshi i vermutes po vepro. Per ato qe smarrin vesh nga politika trekenshi esht ed rama, sali berisha dhe ilir meta. Pra alternativa dhe shptimi i kombit mbetet doni sdoji lul basha. Forca luli

  1. Ju siguroj se jam demokrat, kam qenë berishits qe nga ndryshimi sistemit.
   Por kam bindjen se mes Berishës dhe Rames, populli voton Ramen.
   Une kurrë nuk votoj majtas, por te rinovohet e djathta me njerëz , ide dhe programe, te bind elektoratin, por dhe aleatet, pa peshe nongrate(edhe perse eshte e padrejtë) dhe te shkulet Rama nga pushteti.
   Me sharje, ofendime per njeritjetrin vetem forcohet autoritari diktator Rama.

   1. O Arber “demokrati”, a e di ca eshte non-grata? A ke degjaur per “flet-rrufete” qe beheshin ne kohen e Dull Hoxhes?

    Po ca dmth kjo non-grata? Non grata pse nuk nuk i pelqen Kryeministrit? Edhe kalamajt e kopeshtit e kane marre vesh se si u lobua non-grata si qoke per Ramazan Ramen qe ti pastrohej rruga nga “problematiket” qe i rezikojne pushtetin atij? Non grata u lobua me taksat tona fatkeqeisht qe i mori McGonigal (i cili eshte ne burg), kurse ky i joni i jep urdhera SPAKUT.
    Non grata, ishte qoke qe i beri babai i tij politk George Sorros duke urdheruar zvarranikun e tij ne State Dep Anthony Blinken.

    Edhe kryeminisri i Indise ishte non-grata, por ate e votuan populli i tij, indianet, (nuk e votuan amerikanet) dhe po ajo Amerike ja hoqi nongraten dhe e priti Obama ne Shtepi te Bardhe.

    Ti mund te jesh demokrat, por duhet te informohesh sepse nje demokrat nuk sheh vetem Top Chenefin e Muhamet Veliut dhe lexon Temen e Merimange Bazes.

    1. Sqarim mjaft i sakte or Boss por kujt ja thua. Shumica biles i thone non “GRADA” dhe kojtojne se çfare damke e papare eshte kjo. Po mos harroni se Edi kercenoi edhe Albinin se Amerika do te shpalle Non grata nese vazhdon keshtu. A ju kujtohet ? E pra Albini as kishte vjedh as kishte ndare tendera. Thjesht se si pelqente qendrimi i tij politik do shpallej non GRADA. Kjo eshte menyra si Amerika e perdor kte instrument POLITIK.

     1. Bravo o Tung dhe ti Boss.
      Keshtu te bashkuar si jeni.
      Lereni Ameriken dhe peruljuni Rusis.
      Edhe pee pak kohe ju shoh duke ndare trakte.

 6. Qytetari i jashtëzakonshëm, i mbizakonshëm, i mbiligjshëm dhe i mbishtetshëm, me emrin Sali Berisha ka guximin amoral dhe antiligjor e antikushtetues, t’i shpërfill organet e drejtësisë, t’i fyej e kërcënojë prokurorët e gjykatësit, të mbledhë bandën e vet politike dhe, përveç pushtetit politik, t’i shpallë luftë edhe pushtetit juridik.

  Madje, ai shkon edhe më tutje. Ndonëse i shpallur non grata “për korrupsion madhor dhe minim të demokracisë” nga disa shtete perëndimore, ndonëse i njohur fort mirë nga shqiptarët si babai i kaosit, frymëzues, organizues e urdhërues i djegieve e zaptimeve të komisariateve të policisë dhe institucioneve qendrore shtetërore,salihu eshte vete Hamasi

 7. KJO KURVA E BASHES I RRUAN KARIN HAMASIT
  SEPSE PO LUFTON PER TROJET E VETA
  NDERSA KJO ESHTE KURVE E GLOBALISTEVE DHE SORRROS BYUTQIRIT

 8. prandaj Salih kurven e urren gjithe populli shqiptar me prejashtim te nja 300 eunukeve pa koqe qe i vene pas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *