• |
ide | kryesore

‘Air Albania’ vendoset nën sekuestro, aksionet bllokohen për mospagesë të pagës

Lajme, Të funditMe vendim gjykate të formës së prerë, kompania ‘Air Albania’ është vendosur nën sekuestro konservative.

Sipas ‘Top Channel’, vendimi është marrë nga gjykata e juridiksionit të përgjithshëm të Tiranës më datë 4 tetor pas padisë së ngritur nga shtetasi turk, Sinan Isek.

Isek ka ngritur pretendime ndaj kompanisë për mosmarrjen e pagës së tij. Ai ka mbajtur postin e shefit të operacioneve të fluturimeve, si edhe të trajnuesit të stafit të kompanisë me flamur shqiptar, por ku 49 për qind të aksioneve i zotëron Turkish Airlines. Vendimi për sekuestron e kuotave dhe aksioneve është dorëzuar në Qendrën Kombëtare të Biznesit më 6 nëntor.7 Comments

  1. ke udhetu ndonjehere apo vk ce do e thjeshte sa per te komentu? Air Albania eshte 100 her eme e mire se Wizzair (e gjithashtu me e lire) Albawings apo Ryan Air qe po futet tani. E vetmja qe te jep mundesine me pas 30 kile ne avjon e ke ushqim te perfshire, provo tek Wizzy te kerkosh nje uje se e shef sa te bejn ta paguash. Dilni mllefi politik ku jeni fut se po shikoni cdo gje me syze PD-je e PS-je

   1. Mjafton te shohesh sa aviona ka AirAalbania dhe cfare sit internet kot ka per ta kuptuar qe eshte kompani vari leshte.
    Me Wizzair udheton me 10 euro bileten ne nje drejtim ose 20 euro vajtje ardhje, sigurisht me cante shpine. Kush udheton per qejf nuk ka nevoje per 30kg bagazh dhe as per ushqimin e lodhur qe te ofrojne ne avion.

    1. Pirdh pirdh se lerohesh mua me kushton 350€ bileta e WizzAir, pa përfshirë këtu 20kg bagazhe te cilat kushtojnë 130€ ekstra.
     Mos flisni budallalliqe, biletat 30€ jane vetem ne dite te caktuara, ne periudha pa shume levizje, ku nuk ka interes kush me udhetu, si dhe per destinacionet e reja ose atje ku ka konkurence.
     Per sa i perket nevojes per valixhe, ti ose je nje pisanjos qe mban 3 dite te njejtat pale breke ose je nga ato qe ben udhetime max 3 ditore, se sta mban me shume xhepi hotelin. Mos flisni budallallëqe, valixhet jane te domosdoshme ne udhetimet me shume se 4 ditore, pa permendur ketu faktin qe mund te keshe edhe femije me vete, etj etj…
     Ne shumicen e rasteve Gjermani – Shqiperi kushton me lire me Lufthansen sesa me WizzAir, e cila pretendon se është low cost.
     Une fatkeqësisht nuk kame alternative dhe detyrohem te perdor WizzAir.
     Me sa kam pare une Air Albania ka cmime dhe sherbime me te mire se shumica e kompani e te tjera qe operojnë ketu.

     1. Ti ore debil, tipiku shqiptar qe e merr personale, une flas per eksperiencen time. Nuk me plas trapi sa te vete bileta ty shoku fshatar, me tregon mua pisanjosin ti edhe ushetimet 4 ditore , do te jap llogari ty sa do rri une bythgrisuri i mutit. Sa per dijeni, ti fans varikarist i Air Albania, une bej cdo muaj udhetim jashte Shqiperise, po me kete kopmpanine tende te zemres asnjehere s’me ka vajt mendja te udhetoj, jo me tani qe falimentoi.

 1. Eshte normale qe te sekuestrohet sepse doç i doçit, si ne çdo gje e quan veten pronar, vrima e zeze nevojtoreve te universit (meqe si kar qe eshte pretendon se universi e ka sjelle per te shkaterruar “ndertuar shtet ,por qe ka dhjete vite qe vjedh e shkterron Shqiperine) Ju ka falur aksione te air Albania, legeneve qe ka perreth, e keshtu mbeten pa rroge ata qe punojne!

 2. Histori me pronare shqiptare, qe nuk paguajne rrogat!
  Nuk e keni provuar mos e marresh rrognen deri ne fund te muajit pasardhes, pa flisi ju!
  Zoti i pafte pronaret qe vjedhin djersen e punonjesve! Perendia marrtë hak

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *