• |
ide | kryesore

Zelenski: Rusia po përgatit luftë mes vendeve të Ballkanit

Arkiva, Lajme, Të funditPresidenti i Ukrainës, Vladimir Zelenski paralajmëron se fronti i ri i një vatre lufte të nxitur nga Rusia do të jetë në Ballkan. Deklarata u bë në një koment për mediat afrikane dhe sipas Zelenskit, Rusia do të shpërqendrojë vëmendjen e botës me një krizë në rajonin e Ballkanit.

“Më besoni, ne po marrim informacione se Rusia ka një plan të gjatë, Lindja e Mesme dhe shqetësimi i dytë do të jetë Ballkani. Të paktën, nëse vendet e botës, partnerët, nuk bëjnë asgjë tani, do të ketë një tjetër shpërthim të tillë dhe përsëri, jo një histori e re. Ka një krizë në marrëdhëniet e tyre, dhe ajo ka zgjatur për një kohë të gjatë. Kjo është arsyeja pse Rusia do të investojë për të siguruar që një vend në Ballkan të jetë në luftë me një tjetër”, u shpreh Zelenski.

Një deklaratë e ngjashme për një luftë në Ballkan, e nxitur nga Rusia është bërë nga Zelenski edhe në muajin gusht të vitit të kaluar.13 Comments

    1. te qifte gomari te gjithe fisin o i degjeneruar zelensky eshte hero jo si ty bytheqire o fantazem me fytyren si mut

  1. E Po te behet lufte ne Ballkan,who cares?Ne na mbron Nato dhe satelitet e Km .Nese pyetni per Kosoven, nuk ka te beje me ne.Le t’i jape veriun Serbise e keshtu eviton luften.

  2. ju qifte zelensky te gjithe juve qe eshani o moterqira vdekshi qe neser ju dhe gjithe farefisi juaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *