• |
ide | kryesore

Presidenti Duka pas kualifikimit: Kemi përvojë, por Europiani do jetë i vështirë

Arkiva, Lajme, Të funditShqipëria u kualifikua në Euro 2024, pas nëj fushate kualifikuese mjaft pozitive. Për herë të dytë në histori, kuqezinjtë shkojnë kështu në një kompeticion kaq madhor. Pas takimit foli Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

“Fundi i një cikli të bukur. Nuk ka më mirë se kaq, duhet të luajmë edhe një ndeshje. Lot gëzimi? Rëndësi ka që të gjithë po festojnë. Djemtë e meritojnë. Europiani? Tani është e vështirë. Kemi përvojë, pasi kemi qënë një herë tjetër. Europiani është i vështirë” – tha ai.4 Comments

  1. Blejeni me leke ashtu si dhe fitoret se fundmi, nuk eshte e veshtire te fitosh kamp Europian me leket zhul te pista.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *