• |
ide | kryesore

Berisha: Nëse e lejojmë, Rama në 2025 do shpërndajë zarfa me 150 mijë lekë për votë

Lajme, Të funditKryedemokrati Sali Berisha në takim me demokratët dhe qytetarët e Lushnjes u shpreh se zgjedhje të lira me kryeministrin Edi Rama nuk mund të ketë. Berisha akuzoi kryeministrin se mori 710 mijë vota me forcën e shtetit.

Nga ana tjetër, ish-kryeministri  tha se Rama i hoqi vulën opozitës dhe liroi nga burgu vrasës serial që u sollën si xhelatë të votës. Berisha shprehet se zgjedhjet e ardhshme ai do shpërndajë zarfe me 150 mijë lekë brenda dhe do lirojë nga burgu 2 herë më shumë vrasës.

Çfarë opozitarësh jemi nëse nuk përballemi dhëmbë për dhëmbë me të. Ndaj dhe po protestojmë në parlament. Kemi nisur betejë pa kthim. Ftojmë secilin nga ju të angazhohet në këtë betejë pa kthim, për fitoren edhe një herë të pluralizmit edhe një herë të demokracisë, edhe një herë të së ardhmes sonë dhe të fëmijëve tanë. Pra, kjo është një betejë jetike, vendimtare. Kjo kërkon angazhimin tonë të fuqishëm, kërkon betimin tonë se diktatura nuk do vijojë më tej.  E di se sa të mërzitur jeni pas betejave elektorale, e kam shumë të qartë atë. Unë duhet të flas haptas me ju. Duke u përpjekur të bëjmë gjithckka me Edi Ramën zgjedhje nuk ka. Qarkullojnë mendimet se ky nuk i vjedh por i fiton zgjedhjet. Ky mori 710 mijë vota duke përdorur forcën e shtetit. Duke përdorur 630 mijë zarfa. Duke transferuar 1 milionë e 300 mijë zjgedhës. Duke i hequr emrin opozitës. Duke hequr vulën. Duke lejuar vrasësit serial nga burgu, si xhelatë të votës së shqiptarëve. Ai i grabit zgjedhjet. Zgjedhjet  i fituan ata që me gjithë këtë terror arrijnë të votohen nga 600 mijë shqiptarë. A do ta pranojmë këtë situatë?! Në 2025 nuk do shpërndajë zarf me 50 mijë lek, do shpërndaj 150 mijë lek. Lekët tuaja. Nëse e lejojmë, në 2025 nuk do ndryshoj qendrat e votimit për 1 milionë shqiptarë, por për 1 milionë e gjysëm. Do lirojë 2 herë më shumë vrasës nga burgjet.”, tha Berisha.17 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Vdeksh nqs ke shitë votën ndaç Berishës e sidomos këtij hales që po tall bythën me debilat siti.

 1. O Sali o delenxhi
  Askush nuk besone te ti
  Je palaço dhe genjeshtar
  Me Lushnje zero vota ke per te marre

  1. Lushnjari socialist demokrat nuk jep leje te votoj demokratet lushnjare PD ,kjo tregon pagjumesin qe ka filluar ne radhet e ripjellsave .
   Lushnjaret i kane dhene Shqiperis Kongresin dhe sot neperkemben duke u trajtuar si fshat modern .
   a e meritojn kjo eshte pyetja ???.

  1. Nqs e shesin veten per aq, ne pidhi te plakave kurva jevgakomuniste shkofshin.
   Taksirat, prej moterqirajve do vuaj pjesa tjeter.
   Vazhdoni patronazhista, ariqen arixhiu ju qi grate me dildo londre,Alqi.

 2. Prokuroria e Përgjithshme synonte t’i merrte në pyetje për të qartësuar përgjegjësitë mbi ngjarjen. Duke rilexuar sot deklaratat dhe sjelljen e Sali Berishës ndaj autoriteteve gjyqësore të kohës, dallohen të njëjtat tone kërcënimi dhe përbuzje që përdor sot ndaj SPAK-ut. Një tjetër provë se si Sali Berisha nuk është vetëm armiku kryesor i medias së lirë, por edhe armiku numër një i drejtësisë së pavarur.O shpellkare e maloke cecene meruni me kriminelin salih karaxhic berisha qe nuk ka bythe te mbroj veten ne gjykate por ben Llaxoren neper qytete dhe uluret qe une jam i pafajshem.30 vjet e nuk u poqe o salih,po Koqe ngele,ne 2013 ishe ne pushtet e humbe pushtetin me vote popullore dhe the qe rama vodhi votat.

 3. Me ty perball. Rama nuk ka pse i jep kokerr leku askujt.
  Me ty e ka fitoren ne xhep, ti je karta me e forte e rames.
  C do bej rama, po te futen ty ne burge. Aty i ka ditet e numeruara ai.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Po pra, kaq kara sa jeni ju nuk ka pse paguan për debilat që bar hanë por partinë nuk e tradhëtojnë, në fakt nuk hani bar por mut!

 4. ERDHEM TEK NJE ANALIZ E THELL PER GJITHA ZHVILLIMET NE CDO KUPTIM DUKE NXJERR PERFUNDIMET PER GJITHCKA DHE PRANUAR ME TE DOBISHMEN NE MENYRE TE NDERJELLT PER TE GJITH ME HAK KU DOBIN E KA ME TE MADHE SE DEMIN PER SHUMICEN NJERZORE . thotë:

  NGA CDO KENDVESHTRIM PO TE SHIHET .NJERZIT E PROVUAN CDO TE THOT TE MBESHTETESH NE EGO .PER PUSHTET PARA ,NGA I VOGLI DERI TEK ME I MADHI ,ME GJITHCKA AJO SIJELL NE CDO KUPTIM .NJE ANGAZHIM PA KUFI MAS PERBALL FUNKSIONIT KRIJIMIT MNDERGJALLESOR ME MAS QE PER TE DOMINUAR NE KONKURENC .ZHVESH QENJEN NJERZORE NGA LIRIT TE DREJTAT NJE PAKIC MBI SHUMICEN .DUKE IMAGJINUAR KJO PAKIC SI RUAJTJE SUNDIM TE KONKURENCES ,KONTROLL MBI TE TE BEJE KONKURENCE TE DISIPLINUAR SELEKTIVE NE CDO KUPTIM KU PADREJTESIJA ESHTE PRIMARE SI BURIM FITIMI ,NE CDO KUPTIM NXIT PROBLEME ,VIN LUFTRA BEN INDUSTRI LUFTE SHTON FITIMIN KU PROBLEMI BEHET SUPERFITIMI I PRIORITETIT TIJE NE GJITHA KUPTIMET DHE KESHTU UDHTOJNE NJE PJESE JO E VOGEL NJERZORE NE UNITET KURSE PER TE PAMUNDURIT PA SHPRESET KA LUFT PERMES SEMUNDJES VRASJES ,TASHME LIRIT TE DREJTAT NUK EKZISTOJN PER SHUMICEN NE SHESH KEMI VETEM TE FORTIT PAMSHIRSHMIT QE HIQEN SI TE MESHIRSHEM KY ESHTE RALITETI KAOTIK QE NA RRETHON NGA CDO ANE KU VDEKJES I THUHET JET DHE JETA SIPAS KRIJIMIT FUNKSIONON VDEKJE SEPSE KA KRIJUES BOTNASH QE NUK DUAN TA PRANOJN QE E KA KRIJUAR GJITHCKA ME MAS FUNKSIONON ME MAS DHE PO TE ZBATOHET UDHZIMI TIJE NESE ZHVILLOHET MENDIMI SIPAS UDHEZIMIT TIJE JO VETEM PROBLEMET DO ISHIN ZGJILLUR POR NE CDO KUPTIM DO TE ISHIM NE NJE GJENDJE TE KUNDERT NGA KJO ZHVILLIMI NE PO KETE SHKALL ZHVILLIMI ME KULMIN CILESORE TE MENDIMIT FJALES HAKUT NDAJ GJITHCAJE IMAGJINONI SOT JEMI NE KULMIN E TMERRIT KAOSIT POSHTERSIS QE ERDHI NGA EGOJA PER PUSHTET PARA PA MAS PERBALL NJE KRIJIMI HYJNORE QE FUNKSIONON ME RREGULL MAS PERMES VLERAVE .KJO PADISIKUTIM .SI ZHVILLIM DHE ANALIZ REFLEKTON SI ZGJIM NE MENDJEN NJERZORE NDJESHMERIN PER REFLEKTIM .ADEKUAT ,PERDERI SA TE GJITH DUAN TE DREJTEN HAKUN DHE ASKUSH NUK PRANON PADREJTESI TI BEHET .PAVARESISHT SI U KRIJU SI U ORJENTU KONTROLLU MBAJT ME FORCE QE TE NDOLLIN KESHTU PER NJE KOHE TE GJAT .POR TASHME KA TREGUES ZHVILLIMI QE VIZIONI I TE ARDHMES EKLIPSON DOMOSDOSHMERIT PERGJEGJSIT HAKUN DUKE I BERE TE GJITH ME HIR APO PA HIR TE PERSHTATEN ME TE ,POR DUKE I LENE NE NDERGJEGJEN E SEJCILIT PAS NJE BINDJE QARTESIJE NDERGJEGJE BRENGEN E PERGJEGJKSIS DHE SIGURIS MOSNDESHKIMIT ,POR FATMIRSISHT .ZOT E KA KRIJUAR GJITHCKA TE MIRE SI MUNDESI PER NJERZIT QE NE KETE BOTE DERI NE PERGJEGJESI POR QE TA ARRIM .TE SIGURT KA KRIJUAR PER ANGAZHIMIN E SEJCILIT NGA NE QE TE KEMI ZGJILLJE SUKSES TI JAPIM HAKUN GJITHCKAJE E SHIKONI ZOTI BOTNAVE NA DHA SHPETIMIN PER DY BOTNAT TE SIGURT ME KRIJIM DHE UDHEZIM SISTEM FUNKSIONI PRAKTIKISHT .PER TE GJITH ME PERJASHTIM TE ATYRE QE NUK DUAN E KETO JAN TE GJITH ATO QE NE FAKT NUK VEPROJNE RRUGET E SHPETIMIT TE KRIJUARA NGA ZOTI VET KOMENTI BEHET SI PERKUJTIM I MIRE NDER NJEREZ QE TE BINDEN SE PADREJTESIJA NUK KA ASNJE ELEMENT QARTESIJE GJALLERIJE SIGURIJE ZGJILLJE SHPRESE SHPETIMI PER ASKEN NGA NJERZIT NE TE GJITH DUAM VETEN DHE QE TE MOS ZHGENJEHEMI RRUGA SHPETIMIT PER TE GJITH ESHTE VETEM E VERTETA DUKE U ANGAZHUAR ME MENDIME FJAL VEPRA VETEM SIPAS SAJ

 5. KUR NJERZIT NUK I BINDE E VERTETA SI KRIJIM UDHEZIM FUNKSION MAS DOBI VLER DO TI BINDIN E VERTETA EGOS TYRE QE NUK ESHTE KRIJUAR TE FUNKSIONOJNE DO TI BINDIN E VERTETA E TYRE E ANGAZHIMIT ME FJAL SI ZOTI TOKES PA PAS MUNDESI DHE CILESI DHE PRODUKITI ANGAZHIMIT SI PERCAKTIM KRIJIMI DHE FUNKSIONI SFID ZHGENJIM NDESHKIM VETSHKATRRIM MOSFUNKSION ZGJILLJESH ANTIVLERA URIME PER ZGJILLJET PASI VULLNETI PAS BINDJES TE GJITHEVE NA ESHTE LEN I LIR JU BEFTE DERMAN EGOJA QE TE BINDENI SE ILAC ESHTE RREGULLI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *