• |
ide | kryesore

GJKKO cakton seancën për marrjen në pyetje të ish-ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj

Lajme, Të funditGjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përcaktuar seancën për marrjen në pyetje të ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj. Seanca e marrjes në pyetje, është caktuar të hënë më datë 20 nëntor në orën 12:00.

Beqajt Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i caktoi masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’ dhe ‘ndalim të udhëtimit jashtë shtetit’ nën akuzën e ”shpërdorimit të detyrës” për koncesionin e sterilizimit. Në një reagim ish-ministri shkruan se ka rezerva serioze për hetimin, por se nuk do të apelojë vendimin.

Njoftimi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar më datë 18.11.2023 ka paraqitur përpara Gjykatës kërkesën me objek: Marrjen në pyetje të personit nën hetim I.B. Bazuar në nenin 248 të K.Pr.Penale seanca gjyqësore për verifikimin e kushteve të zbatimit të masës dhe marrjen në pyetje do të zhvillohet në datë 20.11.2023 ora 12:00.

 3 Comments

  1. Prokuroria e Përgjithshme synonte t’i merrte në pyetje për të qartësuar përgjegjësitë mbi ngjarjen. Duke rilexuar sot deklaratat dhe sjelljen e Sali Berishës ndaj autoriteteve gjyqësore të kohës, dallohen të njëjtat tone kërcënimi dhe përbuzje që përdor sot ndaj SPAK-ut. Një tjetër provë se si Sali Berisha nuk është vetëm armiku kryesor i medias së lirë, por edhe armiku numër një i drejtësisë së pavarur.O shpellkare e maloke cecene meruni me kriminelin salih karaxhic berisha qe nuk ka bythe te mbroj veten ne gjykate por ben Llaxoren neper qytete dhe uluret qe une jam i pafajshem.Ne te njejten dite me salihun ne gjykate

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *