• |
ide | kryesore

Bardhi: Forca sigurie sikur ishim në gjendje lufte, antikushtetuese dhe e paprecedentë

Lajme, Të funditGazment Bardhi pas mbylljes së seancës plenare, ku miratua buxheti i 2024-ës, vetëm me votat e PS-së, e dënoi ashpër këtë akt.

Ai tha se rrethimi i sallës së Kuvendit me Gardistë, është antikushtetuese dhe e paprecedentë.

“Do të duhet ju t’i kërkoni llogari kryetares së Kuvendit se pse ju gënjeu të shtunën ku mohoi urdhrin e paligjshëm, që mbushi sallën e Kuvendit me gardistë. Shqipëria është anëtare e NATO-s, pret që të anëtarësohet në BE. Sot deputetët kanë qenë të rrethuar nga forcat e sigurisë sikur të ishim vend në gjendje lufte. E vetmja arsye se pse salla e Kuvendit ishte mbushur me forca të gardës, ishte se në sallë ishte kryeministri Rama. Një frikacak që për të ardhur në seancë blindoi sallën. Nuk kemi përplasje me Gardën. Nuk e kemi betejën me Gardën e Republikës. Sipas Ligjit Garda nuk mund të futet në seanca për të rrethuar deputetët e Kuvendit.”, tha ai.7 Comments

 1. Ne gjendje lufte jemi o Bardhi, populli eshte ne lufte per copen e bukes , kurse ju jeni

  ne lufte per miliona, per makina te shtrejta, per hotele e resorte luksoxe . Vertet qeveria

  e Rames eshte qeveria me hajdute qe ka pase Shqiperia ndonjehere, por edhe ju nuk eshte

  se ishit qelibar. Pse nuk protestoni per shembull per rritjen e pensioneve , ndersa firmosni

  rrogen e dyfishuar nga Rama.

  1. populli vidhet non stoip dhe bardhi ate tha qe duhet te hetojme djegsat shendetesine falas hahahah ., udhetimet e rames me carter kur plaka jote merr 180 mije lek pension dhe vetem i merr ere djathit

   por keto gjera ska nevoje te dihen sepse po te dihen njerezit ndoshta mund te prishen qetesia e liderit global

   po ti mire e ke ce duam opoziten

   sna duhet asngje le ta leme ramen te te vjedhe pensionin e mamase se ti vete ske mend me pa si po te vjedh ty cod dite, duke te marre jeten

 2. Gjendje lufte thua! Me keq eshte me nje kryehajdut ne qeveri dhe nje superhajdut dhe super mashtrues bolshevik si Berisha dhe me Ty nje sahanlepires qe ben sikur te dhimbsen demokratet por ne fakt po i sherben vetem Berishes. Po i sherben sepse te kercenuan dhe ti si nje i pakarakter ktheve pllaken. E harrove qe eshte babi Zenit.

  1. Por te udhëheqësit politikë të Shqipërisë dominon geni gjenetik i bandustanit të fisit, të tribusë dhe të bajraktarit, i cili e barazon shtetin me veten dhe e drejton me mentalitetin e kopesë së dhenve, që e kulloste dikur në majë të malit. Ata krijuan dhe drejtuan vetëm bandustanin shqiptar.Shko tani paguaj faturen e gardistit qe i thyeve dore me karriken qe i gjuajte o bardh Gei e bythqir qe ta futi salihu prap sa krahu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *