• |
ide | kryesore

Kishin shpërndarë edhe ftesat, por socialistët shtynë datën

Lajme, Të funditZbardhen të tjera detaje nga Kongresi i PS-së, i cili është shtyrë për në datën 8 dhjetor.

Por pas një vendimi të lidershipit të PS, kongresi u shty. Shkak u bë fakti se grupit parlamentar ishte angazhuar për shqyrtimin e buxhetit të ri të vitit 2024.

Kongresi do të fokusohet në dy elemente, së pari në fjalimin e kryesocialistit Edi Rama, për sa i përket projektit ‘Shqipëria 2030’ dhe elementi i dytë do të jetë projekti i sekretarit të përgjithshëm Blendi Klosi për riorganizimin e PS, që ka në fokus zgjedhjet e 2025-ës.6 Comments

 1. Mezi po e presim kete kongres qe te shohim se cfare te mirash do na sjelle Partia Socialiste

  nen udheheqjen e z.Rama. Vetem armiqte opozitare nuk kane sy te shohin sukseset e medha qe

  ka arritur Shqiperia ne keto 10 vjet qeverisje te rilindjes. Mjafton te permendim kryesimin nga

  z.Rama per nje vit te OSBE apo nje vend ne Keshillin e Sigurimit perkrah aletates sone te Madhe

  SHBA-se pa permendur ketu samitin e procesit te Berlinit ne Tirane. Te mbushej zemra me krenari

  tek degjoje presidenten e KE tek i drejtohej kryeministrit tone :”i dashur Edi”.,

  Cfare do populli me teper , cfare do opozita me teper sesa keto arritje madheshtore, por opozites

  zilia ua ka mbyllur syte, ua ka bllokuar veshet dhe ua ka topitur mendjen dhe marrin flakadane

  ne parlament dhe na turperojne ne syte e ambasadoreve , aleateve dhe te investitoreve strategjike.

  Vertet populli nen udheheqjen e PS mezi po mbush barkun me buke dhe brezi i ri po iken ne mase

  per te mbijetuar por pa sakrifica nuk arrihen sukseset.

 2. Bëmat e kamikazes’ Iliriana Olldashi që liroi dhëndrin e Berishës, la në burg deri në vdekje Enver Shehin për evazion fiskal, liroi drejtorin e LSI, Dashamir Xhikën, Lefter Koka dhe Lefter Alla në qeli edhe pse në gjendje të rëndë shëndetësore!

  Gjyqtarja Iliriana Olldashi, me një vendim të dyshimtë dhe në konflikt interesi

 3. MOS HARRONI TI CONI FTESE EDHE ATYNE QE JAN NE BURG SE I NGEL HATRI SE JAN BO DHE ATO SHUMIC QE DUHET MOR NE KONSIDERATE.

  1. Hahaha. Nuk i le dako betoni, eshte bo i frykshem ne burg! Rri noten me lopate ne dore, nuk i ze mo gjumi cunat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *